Z kabíny elektromobilu ukázala automobilka čalúnenie či centrálnu konzolu.

Novinky Prvá elektrická Mazda sa opäť hlási o slovo: Japonci naznačujú interiér prelomového auta

Foto: Mazda

16.10. 9:15 Novinka by mala mať formu SUV alebo crossoveru a disponovať špecifickou platformou. Jej súčasťou má byť vpredu uložený Wankelov motor.

Uprostred septembra potvrdila Mazda kolujúce zvesti o tom, že počas blížiaceho sa autosalóna v Tokiu ukáže elektromobil. Vo viacerých smeroch by mal vychádzať z prototypu e-TPV. Zatiaľ nie je stopercentne isté, či pôjde o koncept alebo sériovú verziu. Dozvieme sa to o týždeň. Z novinky spadne plachta 23. októbra a teraz sa opäť hlási o slovo.

Pred svetovým debutom prelomového auta naznačujú Japonci jeho interiér, ktorý bude podľa ich slov vyvolávať dojem otvorenosti. Výrazným prvkom má byť centrálna konzola. Tú môžeme vidieť na krátkom videu, jej súčasťou bude klasická dvojica otočných ovládačov a kompaktný volič prevodovky. S palubnou doskou ju pritom pravdepodobne prepojí veľký vertikálne orientovaný displej.

Z kabíny elektromobilu ukázala automobilka čalúnenie či centrálnu konzolu.
Z kabíny elektromobilu ukázala automobilka čalúnenie či centrálnu konzolu.
Zdroj: Mazda

V spote spomína automobilka udržateľné materiály a naznačuje čalúnenie kabíny. Nič konkrétnejšie ale neprezrádza. Technické podrobnosti sú teda nateraz tajomstvom, aj keď od parametrov spomínaného vývojového vozidla vychádzajúceho z typu CX-30 sa asi veľmi nevzdialia. Preň udával výrobca z Hirošimy najvyšší výkon 105 kW (143 k), krútiaci moment 265 Nm a kapacitu batérie na úrovni 35,5 kWh.

Prvá elektrická Mazda by mala mať formu SUV alebo crossoveru a disponovať špecifickou platformou. Jej súčasťou má byť vpredu uložený Wankelov motor, ktorý poslúži na predĺženie dojazdu. V rámci automobilového priemyslu pôjde o unikátne riešenie. A vzhľadom na svojský prístup tejto značky v mnohých oblastiach je možné, že nebude jediným výnimočným bodom. 

 

Diskusia  ()

Video

Diskusia