Honda Jazz

Novinky Honda Jazz v sériovej podobe

Foto: Honda

25.2. 2015 18:25 Päťdverový hatchback, ktorý sa už od roku 2013 predáva ako Fit, príde do Európy s jediným benzínovým motorom.

Na vlaňajšom automobilovom veľtrhu v Paríži predviedla Honda hneď tri autá označené ako prototypy: omladený model CR-V, malé SUV s označením HR-V a hatchback Jazz. Prvé vozidlo už prišlo aj na Slovensko, finálnu podobu toho druhého ukázali Japonci pred niekoľkými dňami. Teraz prišiel na rad posledný menovaný, ktorý sa na iných svetových trhoch predáva ako Fit už od roku 2013.

Honda Jazz dostane v Európe benzínový motor 1.3
Honda Jazz dostane v Európe benzínový motor 1.3
Zdroj: Honda

Cesta od parížskej štúdie po sériovú podobu sa niesla v znamení racionalizácie. Jazz prišiel o športovo koncipované dielce karosérie, zmenil predný svetlomety a pribudli mu hmlovky. Päťdverový hatchback s dĺžkou 3 915 mm stojí na rázvore merajúcom 2 530 mm. Vo vnútri má ponúkať miesto piatim pasažierom a 354 litrov pre batožinu. Po sklopení sedadiel Magic Seats je k dispozícii 884 litrov. Interiér zaujme dotykovým ovládaním klimatizácie a displejom, za ktorým sa skrýva operačný systém Android.

Pri uvedení na európsky trh si budú môcť Európania zvoliť jedinú pohonnú jednotku: atmosférický benzínový štvorvalec i-VTEC s objemom 1,3 litra. Tento motor ponúkne maximálny výkon 75 kW (102 k) pri šesťtisíc otáčkach. Vybrať si k nemu možno šesťstupňovú ručne radenú prevodovku alebo bezstupňový automat CVT. V budúcnosti by paletu mal rozšíriť silnejší hybridný model.

Video

Diskusia