Mercedes GLE450 AMG

Novinky Mercedes GLE ako šesťvalcové AMG

Foto: Mercedes

16.10. 2015 18:40 Nové vyhotovenie s trojlitrovým benzínovým motorom má výkon 367 koní. Navonok sa variant GLE 450 AMG vyznačuje nenápadnými detailmi.

Keď sa koncom minulého roka svetu predstavil Mercedes GLE Coupé, výrobca hovoril o slušnej škále verzií. Tá obsahovala viacero známych motorizácii i jednu dovtedy nepredávanú. Prírastkom bol model označený kódom 450 AMG, ktorý vytvoril medzičlánok medzi štandardnými modelmi a drsným osemvalcom. V rovnakom vyhotovení teraz prichádza aj klasický typ GLE.

Mercedes GLE prichádza v benzínovej verzii
Mercedes GLE prichádza v benzínovej verzii
Zdroj: Mercedes

Nový variant konvenčne tvarovaného SUV má pod kapotou taký istý motor ako spomínané GLE Coupé i sedan/kombi C450 AMG. Ide o dvakrát prepĺňaný benzínový trojliter s konfiguráciou V6. Jeho maximálny výkon 270 kW (367 k) a krútiaci moment 520 Nm prenáša na všetky štyri kolesá deväťstupňová automatická prevodovka. Šprint na stovku trvá modelu GLE450 AMG iba 5,7 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 250 km/h. Výrobca hovorí o priemernej spotrebe na úrovni 8,6 l/100 km.

Spolu so silným motorom dostal Mercedes aj športovo naladené pruženie a posilňovač riadenia. Šesťvalcové AMG sa navonok vyznačuje nenápadnými detailmi ako sú štítky na predných blatníkoch, čierny spojler pod predným nárazníkom či delené výfukové koncovky rovnakej farby. Do vybavenia patria aj dvadsaťpalcové disky kolies s piatimi zdvojenými lúčmi.

Video

Diskusia