Lumma Design GLE 63 AMG Coupé

Zaujímavosti Lumma sa pustila do GLE Coupé

Foto: Lumma Design

21.8. 2015 14:44 Svoju predstavu o úprave modelu GLE 63 AMG Coupé načrtla nemecká firma vizualizáciami, z ktorých sa vo Frankfurte stane skutočný automobil.

Mercedes GLE Coupé nie je prioritne terénnym autom a pre verziu AMG to platí dvojnásobne. Tá má totiž agresívne tvarované nárazníky a obúva až dvadsaťpalcové disky kolies. Na pohľad pôsobí tento model poriadne svalnato. No ak to niekomu stále nestačí, odpoveď môže hľadať u špecialistov na tuning. Napríklad Lumma Design.

Vizualizácia upraveného modelu Mercedes GLE 63
Vizualizácia upraveného modelu Mercedes GLE 63
Zdroj: Lumma Design

Táto nemecká firma sa nedávno pustila do modelu GLE 63 AMG Coupé, pričom svoju predstavu o jeho úprave načrtla počítačovými vizualizáciami. Na nich vidieť, že sa Lumma poriadne vybláznila. SUV dostalo široké odvetrávané blatníky vyplnené 24-palcovými kolesami, kapotu, množstvo spojlerov a difúzor doplnený štvoricou výfukových koncoviek. Dielce sú zväčša z karbónu. Celok završujú zatmavené zadné svetlá a meno tohto balíka: CLR G 800. Tuner ukázal vozidlo v bielej a sivej farbe.

Nemecká firma Lumma Design sa na SUV poriadne
Nemecká firma Lumma Design sa na SUV poriadne
Zdroj: Lumma Design

Aj keď z označenia by sa dalo vytušiť potenciálnych osemsto plnokrvníkov pod kapotou, realita je o niečo umiernenejšia. Lumma pracuje na balíku úprav pre 5,5-litrový biturbo osemvalec, no jeho maximálny výkon má posunúť z 430 kW (585 k) na „iba“ 478 kW (650 k). Na úvahy o cenách popísaných zmien je zatiaľ ešte príliš skoro. Verejnosť by sa ich mohla dozvedieť na autosalóne vo Frankfurte, kde sa z vizualizácii stane skutočný upravený automobil.

Video

Diskusia