Toto rozhodnutie bolo urobené počas nedávnej návštevy zakladateľa Henrika Fiskera vo Vatikáne, kde prijal súkromnú audienciu u hlavy katolíckej cirkvi. Pápež František vyžaduje, aby boli jeho vozidlá čo najskromnejšie a mnohokrát si vyberá jednoducho prerobené vozidlá.

Fisker Ocean však nemožno nazvať práve najlacnejším modelom, keďže podľa údajov automobilky sa jeho cena pohybuje od 31 000 eur. Pápež však bude pomocou elektrického papamobilu vysielať do sveta „environmentálny“ signál. Už v minulosti však podľahol bezemisnému vozidlu, o ktorom si môžete prečítať nižšie. 

Špeciálne pre toto auto sa plánuje výroba sklenenej kupoly. Henrik Fisker uviedol, že pápežský interiér bude obsahovať rôzne materiály šetrné k životnému prostrediu, vrátane kobercov vyrobených z recyklovaných plastových fliaš z oceánu.

Elektrický crossover Fisker bol predstavený v januári 2020, pričom začiatok výroby je naplánovaný na november 2022. Jedná sa o auto s dĺžkou 4 640 mm a dvoma elektromotormi s výkonom 225 kW (300 k), pohonom zadných kolies a 80 kWh lítium-iónovou batériou. Tá umožní na jedno nabitie najazdiť až 480 kilometrov.