Stuttgartská trieda S sa dlhodobo hrdí označením "najlepšie auto sveta". Nie každý by s týmto tvrdením možno súhlasil, no pravdou je, že keď Mercedes-Benz oznámil chystanú premiéru novej generácie, v pozore boli všetci. Odvtedy sme zistili, aké inovácie (napríklad úplne nový typ airbagu) technologická vlajková loď prinesie, vieme však už i to, ako asi bude vyzerať. Nová trieda S zmení takmer všetko, no nie každému sa revolúcia môže páčiť.

Mercedes-Benz triedy S - interiér.
Mercedes-Benz triedy S - interiér.
Zdroj: Mercedes-Benz

Dnes už je viac-menej jasné aj to, ako bude vyzerať interiér špičkovej limuzíny. Samozrejme, po častiach sme ho videli už skôr, no teraz Stuttgart zverejnil oficiálne a pomerne detailné zábery. Tie potvrdzujú, že S Klasse prejde na vyslovene minimalistický štýl, ktorému bude dominovať dvojica displejov, jeden horizontálny, jeden vertikálny.

Pozrite si záznam konferencie, na ktorej Mercedes-Benz uvádzal interiér triedy S:

Minimalizmus nám v redakcii imponuje, spravidla je totiž nadčasový a človek ho ocení až s odstupom času. Zmeny však "internet", teda jeho užívatelia, podľa rôznych diskusných fór nesú ťažko. Sťažujú sa, že dizajn kabíny je strohý a pôsobí až príliš konzervatívne. Preto nás zaujíma, aký máte názor vy?

Anketa
Ako sa vám pozdáva dizajn kabíny novej triedy S?
  • 58%
  • 13%
  • 2%
  • 6%
  • 21%