Pred dvomi týždňami spadla virtuálna plachta z extrémneho kupé Mercedes-AMG GT Black Series, ktoré nasadilo korunu celému modelovému radu. Okrem parametrov to platí aj pre cenu štartujúcu na úrovni 335-tisíc eur. Nemecká automobilka teraz pristúpila k ďalším zmenám v rodine športovca, no namiesto vrcholu sa pozrela na jej najnižšie priečky.

Počet jednotlivých odrôd dvojdverového medveďa sa aktuálne scvrkol, vypadol z neho variant S. Základná verzia je totiž výrazne silnejšia než doposiaľ. Jej dvakrát prepĺňaný štvorlitrový osemvalec dostal do vienka niekoľko desiatok koní a produkuje 390 kW (530 k), čím v tabuľke preskočil aj zrušené vyhotovenie GT S. Nejde pritom o jedinú zmenu.

Dvojdverové modely sú dostupné aj vo vyhotovení Night Edition.
Dvojdverové modely sú dostupné aj vo vyhotovení Night Edition.
Zdroj: Mercedes-AMG

Mercedes prichádza aj s extra technikou. Štandard obsahuje nielen adaptívny podvozok, ale tiež elektronicky riadený zadný diferenciál i karbónovo-keramické brzdy s červenými strmeňmi. Pribudla tiež lítium-iónová batéria pre štartér a jazdný režim Race. Výrobca okrem toho ponúka riadenie zadných kolies, pričom vozidlo si možno kúpiť v tmavej konfigurácii Night Edition.

Nemecká automobilka začína na upravené dvojdverové modely GT aktuálne prijímať objednávky, ich ceny preto nie sú tajomstvom. Kupé sa bude na nemeckom trhu predávať od zhruba 119-tisíc eur. Roadster je už tradične drahší, zaň si Mercedes-AMG plánuje pýtať najmenej 130 680 eur. Prvé exempláre sa majú do obchodov dostať v novembri.