ikona

Novinky Ford Puma sa vráti ako malý crossover

Foto: Ford

4.4. 15:09 Šelma bude opäť postavená na technike typu Fiesta, okrem štýlovejšej karosérie dostane aj mikrohybridný trojvalec a väčší kufor.

Na sklonku predchádzajúceho storočia vyvolal Ford veľký ohlas uvedením typu Puma. Skromne dimenzované kupé zaujalo svojím dizajnom, pričom technicky vychádzalo z hatchbacku Fiesta. Automobilka teraz pripravuje druhú generáciu šelmy. Tá bude reflektovať trendy a vráti sa preto ako malý crossover. Prejde teda podobnou premenou ako Mitsubishi Eclipse.

Crossover postavený na báze hatchbacku chce bodovať najmä imidžom
Crossover postavený na báze hatchbacku chce bodovať najmä imidžom
Zdroj: Ford

Modrý ovál ohlásil návrat kedysi zvučného mena na podujatí v Amsterdame, ktorého ústredným motívom bol nový Ford Kuga. Pripravované vozidlo tam aj poodhalil. Jeho krivky síce zostali čiastočne zahalené tieňom, no silueta päťdverového tela bola dobre viditeľná. Z tmy však najvýraznejšie vystupovali vysoko postavené svetlomety obsahujúce denné diódové segmenty.

Štýlová karosérie novinky sa zdá byť kompletne svojská a nijak neprezrádza, že technickým základom typu Puma bude opäť Fiesta. Od nej sa odlíši aj väčšou svetlou výškou. Na terénny štýl sa ale hrať nebude, typické tmavé plastové časti bodykitu chýbajú. Kompletné odhalenie crossoveru sa odohrá v lete. Jeho výroba má prebiehať v Rumunsku, predaj sa spustí do konca roka.

Napriek niekoľkým mesiacom zostávajúcim do oficiálnej premiéry Ford už teraz prezradil, že pod kapotou novinky sa objaví litrový benzínový trojvalec EcoBoost vybavený 48-voltovou mikrohybridnou technológiou. Vďaka nej dosiahne najvyšší výkon až 114 kW (155 k). Nejde o jediné známe číslo, automobilka avizuje aj batožinový priestor s nadpriemerným objemom 456 litrov. Na zverejnenie ďalších parametrov si pravdepodobne nejaký čas počkáme.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia