Tesne pred premiérou ukázal Ford viaceré detaily SUV

Novinky Ford Kuga: Debut nástupcu je na spadnutie

Foto: Ford

30.3. 8:00 Už počas najbližšieho utorka spoznáme tretiu generáciu obľúbeného SUV, v mnohých rysoch sa inšpirovala kompaktom Focus.

Lincoln v týchto dňoch informoval, že na aprílovom autosalóne v New Yorku predvedie kompaktné SUV Corsair nahrádzajúce typ MKC. Napriek odlišnému menu bude novinka opäť využívať rovnakú techniku ako Ford Kuga. Vychádzať však bude z jeho ďalšej generácie, o ktorej sa hovorí dlhé mesiace. Debut nástupcu populárneho auta je momentálne na spadnutie.

Tesne pred premiérou ukázal Ford viaceré detaily SUV
Tesne pred premiérou ukázal Ford viaceré detaily SUV
Zdroj: Ford

Modrý ovál prezradil, že v poradí tretie vydanie vozidla predstaví 2. apríla. Teda ešte pred začiatkom newyorského autosalóna. Oficiálnemu odhaleniu predchádza zverejnenie krátkeho videa, ktoré zachytáva niektoré kľúčové detaily. Vidieť v ňom diódové svetlomety, časť predného nárazníka, označenie na piatych dverách i kruhový ovládač samočinnej prevodovky.

Šesť sekúnd trvajúci spot potvrdzuje, že Kuga si ako hlavnú inšpiráciu zvolila Focus. SUV by malo disponovať podobnými svetlami i interiérom ako obľúbený kompakt. Samozrejme, proporčne bude niekde inde a ponúkne odlišnú paletu pohonných jednotiek s viacerými verziami roztáčajúcimi všetky kolesá. Konkrétne špecifikácie sa asi dozvieme už v utorok.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia