Elektrina postupne zapĺňa posledné kúty sveta štyroch kolies. Neobišla ani úžitkové autá s otvorenou korbou, medzi ktoré sa chystajú modely GMC Hummer EV, Nikola Badger, Rivian R1T či Tesla Cybertruck. Ford ako líder segmentu nechce zostať mimo. O plánoch automobilky na prípravu elektrickej verzie typu F-150 sa šušká dávno, Modrý ovál ju teraz oficiálne ohlásil.

Američania potvrdili klebety v rámci začiatku výstavby novej montážnej haly vo fabrike Rouge, kde sa bude elektromobil vyrábať. Zároveň zverejnili video zachytávajúce jeho testovanie. Nechýba v ňom náročný terén, ale ani ťahanie prívesov. Akú techniku vozidlo dostane? Ford avizuje prítomnosť dvoch elektromotorov, ktoré vraj spoločným výkonom a krútiacim momentom zatienia všetky ostatné verzie.

Elektrický model teda prekoná aj drsný variant F-150 Raptor, ktorý má parametre 336 kW (456 k) a 691 Nm. Okrem toho bude mať svojskú tvár. Prototypy síce vyzerajú celkom bežne, no firma zverejnila aj obrázok prednej časti obsahujúcej svetelný pás lemujúci z troch strán špecifickú masku chladiča. Viac sa o tomto pick-upe dozvieme časom.