V rámci nášho pravidelného prehľadu neoficiálnych informácií sme nedávno písali o maskovanom prototype, za ktorým sa podľa všetkého skrýval Ford Bronco Raptor. Americký výrobca po jeho odhalení vyšiel s pravdou von. Prostredníctvom fotografie na sociálnej sieti potvrdil vývoj drsného modelu, no detaily si zatiaľ necháva pre seba.

Na zverejnenej fotke je off-road vo vzduchu, vďaka čomu môžeme vidieť niektoré komponenty jeho podvozka a pohonu. Oproti štandardnému vyhotoveniu sa zdajú byť zosilnené. Jasne viditeľné sú tiež terénne pneumatiky a masívne nadstavce blatníkov, ďalšie časti karosérie kryje hrubá kamufláž.

Začiatok testovania vyvolal špekulácie o jeho pohonnej jednotke. Viacerí fanúšikovia by pod kapotou najradšej videli agregát V8, ale podľa vyjadrení Fordu má prepĺňaný šesťvalec sily dosť. S osemvalcovým srdcom teda rátať nemusíme. Namiesto sériového 2,7-litrového motora by mohol Raptor využívať trojliter, výkon sa pravdepodobne priblíži k hranici štyroch stoviek konských síl. Zverejnenie oficiálnych detailov asi ešte potrvá niekoľko týždňov či skôr mesiacov.