Začiatkom tohto týždňa zverejnila Dacia prvé materiály týkajúce sa tretej generácie príbuzných typov Logan a Sandero. Druhého menovaného ukázala i v terénne štylizovanej odrode Stepway, bližšie informácie o pripravovaných vozidlách si však nechala pre seba. Vrátane ich vnútorného priestoru.

Publikovanie bližších detailov sľúbila rumunská automobilka na 29. september. Svoje tajomstvá však neustrážila, internetom totiž aktuálne koluje záber zachytávajúci interiér hatchbacku Sandero. Ten bude opäť viac-menej zhodný so sedanom. Kokpit čaká zásadná premena, dostane totiž hranaté výduchy ventilácie namiesto kruhových a dominovať mu bude displej infotainmentu na vrchu palubnej dosky.

Fotografia zverejnená na sociálnej sieti Facebook ukazuje aj vzhľad volantu, prístrojového panelu či radiacej páky. V tomto prípade ide o model vybavený manuálnou prevodovkou. O technickej stránke ešte nevieme oficiálne nič, podľa zákulisných zdrojov tu Dacia použije koncernovú architektúru CMF-B. Viac sa asi dozvieme onedlho.