Odhaleniu významných noviniek v dnešnej dobe väčšinou predchádza postupný striptíz, ktorý trvá niekoľko týždňov či dokonca mesiacov. Dacia však v ostatných dňoch prekvapila. Koncom minulého týždňa ohlásila blížiaci sa debut hneď troch dôležitých modelov, pričom hovorila o 7. septembri. Kampaň bola preto netradične krátka.

Virtuálnu premiéru rumunská automobilka stihla už pred obedom. Ako sme očakávali, ukázala nástupcov typov Logan a Sandero. Dvojica má opäť množstvo spoločných rysov a komponentov. Hatchback pritom debutoval rovno aj vo verzii Stepway, ktorá sa na viacerých trhoch teší veľkej obľube.

Tretia generácia rumunských áut neprináša veľkú zmenu dizajnu.
Zdroj: Dacia

Tretia generácia týchto vozidiel prináša citlivú dizajnovú evolúciu. Na scénu prišli výraznejšie rezané blatníky a užšie svetlomety, ktoré karosérie opticky rozširujú. Obsahujú pritom diódový podpis v tvare písmena ypsilon. Okrem predných kúskov sa to týka aj koncových svetiel, ktoré sú podľa všetkého spoločné pre všetkých debutantov. Na potvrdenie tohto predpokladu musíme ešte Logan vidieť zozadu.

Dacia aktuálne zverejnila len tri fotografie, ktoré ilustrujú rozdiely medzi príbuznými modelmi. Sandero Stepway je podľa nich odlíšené viac než v minulosti. Okrem tmavých plastov na dverách i blatníkoch má upravený nárazník a špecifickú výplň masky chladiča, ale tiež kapotu s extra prelismi. Strešné lyžiny či svojské disky kolies sú samozrejmosť.

Sandero bude mať vo verzii Stepway aj svojskú prednú kapotu.
Zdroj: Dacia

Do interiéru tretej generácie súrodencov zatiaľ Rumuni naše oči nepustili a pre seba si nechávajú aj technické parametre. Hovoria akurát o širšom rozchode kolies a nezmenenej svetlej výške. Neoficiálne sa hovorí o prechode na modernejšiu koncernovú platformu CMF-B, no Dacia to ešte nepotvrdila. Detaily sa dozvieme čoskoro. Kompletná premiéra tria sa má odohrať 29. septembra, dátum začiatku predaja zostáva nateraz neznámy.