BMW X2

Novinky BMW X2: Sériový vzhľad je prezradený

Foto: BMW

6.7. 2017 10:18 Na patentových obrázkoch chýbajú niektoré detaily, no jasne viditeľné sú všetky základné línie. V porovnaní so štúdiou sú umiernenejšie.

Viacero výrobcov počas ostatnej dekády  výrazne rozšírilo svoje portfólio v snahe zachytiť čo najväčšiu porciu zákazníkov, pričom kľúčom je zdieľanie techniky. Výnimkou v tomto smere nie je ani BMW. Ďalším produktom spĺňajúcim trend sa stane typ X2, ktorý má stáť na spoločnej platforme s iks-jednotkou. Odlišovať sa bude najmä dizajnom. Ten vlani naznačil koncept, teraz je na stole finálny variant.

Takto by malo vyzerať BMW X2 v sériovom vyhotovení
Takto by malo vyzerať BMW X2 v sériovom vyhotovení
Zdroj: BMW

Sériový vzhľad chystaného malého SUV je prezradený vďaka úniku patentových obrázkov. Už tradične na nich chýbajú niektoré detaily, no jasne viditeľné sú všetky základné línie. Tvary auta spĺňajú predpoklady. V porovnaní so štúdiou sú podstatne umiernenejšie, no oproti konvenčnejšiemu súrodencovi označenému jednotkou pôsobí táto novinka podstatne dravšie.

Bavorské vozidlo má podľa očakávania väčšie svetlá na oboch koncoch karosérie, menej výrazné blatníky či jednu koncovku výfuku namiesto dvoch integrovaných. Od svojho brata sa líši vo viacerých riešeniach. Kompletne iná je napríklad maska chladiča, strecha je položená nižšie a zásadným rozdielom sú tiež piate dvere neobsahujúce miesto pre evidenčné číslo. V životnej veľkosti by sa BMW X2 malo verejnosti predviesť na jesennom autosalóne vo Frankfurte.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia