Audi RS 7 Sportback.

Novinky Audi nečakane odhalilo model RS 7 Sportback: Má dramatické tvary a výkon 600 koní

Foto: Marek Pokrývka

12.9. 15:41 Nabrúsená verzia liftbacku disponuje štvorlitrovým biturbo osemvalcom, šprint na 100 km/h jej zaberie 3,6 sekundy. Do predaja príde na budúci rok.

Začiatkom augusta ohlásil Ingolstadt plány na uvedenie šiestich nových áut so štítkom RS. Prvého z nich nemecká značka predstavila v druhej polovici minulého mesiaca, stalo sa ním dynamické kombi RS 6 Avant. Výstavnú premiéru si odbilo na frankfurtskom autosalóne. Tam ale Audi popri koncepte AI:Trail quattro nečakane odhalilo aj model RS 7 Sportback, ktorý má s er-es-šestkou veľa spoločného.

Špičková verzia liftbacku má podobne dramatické tvary ako ikonický kombík, veľká časť ostro rezaného bodykitu je spoločná. Platí to pre agresívny predný nárazník i zadný dielec s výraznou centrálnou priečkou podloženou dvomi oválnymi komínmi. V tomto prípade sú však o poschodie vyššie futuristické prepojené LED svetlá susediace s nápadne sa zvažujúcim vekom batožinového priestoru.

Pod kapotou modelu Audi RS 7 Sportback je dvakrát prepĺňaný benzínový motor 4.0 V8.
Pod kapotou modelu Audi RS 7 Sportback je dvakrát prepĺňaný benzínový motor 4.0 V8.
Zdroj: Audi

S tvarom zadného nárazníka sa síce musíme zmieriť, ale inak vyzerá špičkový Sportback s červeným lakom a 22-palcovými kolesami famózne. V štandarde sú ráfiky o jeden palec menšie. Za príťažlivými krivkami karosérie, ktorá pribrala do šírky 40 milimetrov, sa pritom skrýva naozaj seriózna technika. Je viac-menej identická so spomínaným kombi.

Srdcom nemeckého liftbacku je teda štvorlitrový biturbo osemvalec s mikrohybridnou technikou, ktorý dokáže vyprodukovať výkon 600 koní. To je v prepočte 441 kW. Okrem toho disponuje krútiacim momentom 800 Nm, ktorý posiela na všetky kolesá osemstupňová automatická prevodovka. Dynamické parametre sa nijak nezmenili. Aj modelu RS 7 Sportback trvá šprint 0-100 km/h oficiálne 3,6 sekundy a jeho štandardné maximum je 250 km/h. Limit možno posunúť na 280 alebo 305 km/h.

Na príchod výkonného modelu RS 7 do obchodov si ešte niekoľko mesiacov počkáme.
Na príchod výkonného modelu RS 7 do obchodov si ešte niekoľko mesiacov počkáme.
Zdroj: Marek Pokrývka

Audi plánuje nabrúsený päťdverový automobil priniesť do obchodov v prvom kvartáli budúceho roka. K cene sa zatiaľ výrobca nevyjadril, no mala by byť blízko príbuzného kombi. Predbežné odhady hovoria o úrovni 125-tisíc eur. Pôjde však o základ, ktorý bude nepochybne možné ešte zvýšiť o niekoľko desiatok tisíc.

Video

Diskusia