Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M8: Nastaviť bude možné aj brzdy

VIDEO
Nový športový model ponúkne opäť o niečo širšie možnosti konfigurácie. Zdá sa pritom, že systém xDrive nebude mať štandardne.
22 10.05.2019 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že mníchovská pekáreň finišuje recept na viacero ďalších pochúťok označených číslom osem. Len pár dní dozadu ohlásila príchod verzie Gran Coupé. Momentálne zasa upozorňuje na športový model BMW M8, ktorého uvedenie potvrdila už pred dvomi rokmi počas premiéry konceptu. Teraz o ňom prezradila niekoľko nových podrobností.

BMW M8 príde postupne v najmenej štyroch vyhotoveniach 22 fotografií v galérii BMW M8 príde postupne v najmenej štyroch vyhotoveniach Zdroj: BMW

Krivky nabrúseného kupé Bavori naďalej skrývajú. Zverejnili síce prezentačné video i plejádu profesionálnych fotiek, no stále s kamuflážou pokrývajúcou tie najpodstatnejšie časti exteriéru. Skrývanie je pritom viac-menej zbytočné. Fotografie nemaskovaného vozidla už totiž unikli začiatkom decembra na internet, dokonca v ostrejšej verzii Competition.

Príprave nabrúseného exemplára dala nemecká automobilka v týchto dňoch oficiálnu pečať a prezradila tiež, že ho pripraví aj z otvoreného variantu. BMW M8 totiž bude dostupné najmenej s dvomi karosériami. Mníchovčania vlani načrtli aj svalnatý variant Gran Coupé, ktorého sa pravdepodobne taktiež dočkáme. Dvojdverový kúsok sa svetu predstaví v najbližších mesiacoch.

Štandardne by em-osmička mohla mať pohon zadných kolies 22 fotografií v galérii Štandardne by em-osmička mohla mať pohon zadných kolies Zdroj: BMW

Technika kupé bude vo veľkej miere zhodná s aktuálnym modelom M5. Očakávame dvakrát prepĺňaný osemvalec s objemom 4,4 litra a výkonom najmenej 441 kW (600 k), pri vyhotovení Competition ešte viac. Technika ponúkne viacero úrovní konfigurácie. Oproti sedanu sa ich počet rozrastie, preto ich automobilka združí do dvoch tlačidiel: M Mode a Setup. Samostatné tlačidlo má akurát aktívne výfukové potrubie.

Nečakaný únik: BMW M8 Competition

Ešte pred prezentáciou štandardnej em-osmičky sa objavili na internete zábery, ktoré prezrádzajú vzhľad jej silnejšieho vyhotovenia.

Možnosť zmeny charakteru motora, adaptívneho pruženia či riadenia žiadneho znalca ostrých Bavorov neprekvapí. No v prípade BMW M8 bude možné v dvoch úrovniach (Comfort/Sport) nastaviť aj brzdy. Umožní to nový kontrolný modul, ktorý má tiež priniesť rýchlejšie reakcie pri spomaľovaní a zároveň presnejšie zasahujúci stabilizačný systém. Podľa očakávania bude na výber ústrojenstvo s oceľovými alebo karbónovo-keramickými kotúčmi.

Jednotlivé nastavenia budú viditeľné na prístrojovom paneli 22 fotografií v galérii Jednotlivé nastavenia budú viditeľné na prístrojovom paneli Zdroj: BMW

Súčasťou konfigurácie môže byť aj pohon všetkých kolies. Vyjadrovanie automobilky pritom naznačuje, že na rozdiel od BMW M5 bude systém xDrive opciou. No ak si ho zákazník zvolí, dočasne ho môže vypnúť. Na výber budú aj tu režimy 4WD, 4WD Sport a 2WD. Za spomenutie stojí okruhový mód Track, ktorý okrem iného deaktivuje rádio, bezpečnostných asistentov i obrazovku infotainmentu. Svalnatá osmička príde aj so špecifickou grafikou prístrojového panelu a head-up displeja. Ďalšie detaily sa dozvieme pri premiére, jej dátum zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×