Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.
26 23.03.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami zverejnil Mercedes-Benz upútavku na facelift modelu GLC Coupé. Využil na to video, ktoré napriek krátkemu trvaniu prezradilo viacero podstatných rysov. Modernizácia vozidla podľa očakávania kopíruje svojho klasicky tvarovaného brata. Ten debutoval na ženevskej pôde, druhý variant sa ukáže v New Yorku. Digitálnou cestou sa však predviedol už teraz.

Mercedes-Benz podrobil faceliftu aj druhý variant vozidla 26 fotografií v galérii Mercedes-Benz podrobil faceliftu aj druhý variant vozidla Zdroj: Mercedes-Benz

Virtuálny debut kompaktného SUV-kupé nijak neprekvapil, z dizajnového hľadiska ide po stopách príbuzného odhaleného v Ženeve. Predná časť je prepracovaná v štýle väčšej triedy GLE. Obsahuje nielen modifikované LED svetlomety, ale aj upravenú masku chladiča a nárazník s mohutnejšími otvormi. Väčšina z nich je však prekrytá vzorovaným tmavým plastom.

Obdobným rozsahom zmien prešli zadné partie. Klesajúca strecha zakončená spojlerom integrovaným do piatych dverí je zachovaná a nezmenil sa ani tvar koncových svetiel. Obsahujú však odlišnú diódovú grafiku. V nárazníku sa objavil drobný difúzor, okrem toho obsahuje aj hranatejšie výfukové koncovky. Pribudla tiež pochrómovaná linka. Tvary predstaveného exemplára spadajú pod balík AMG Line, štandardné modely sa od neho budú v niektorých prvkoch odlišovať.

Najväčšou zmenou v interiéri sú obrazovky a infotainment 26 fotografií v galérii Najväčšou zmenou v interiéri sú obrazovky a infotainment Zdroj: Mercedes-Benz

Aj interiérové zásahy spĺňajú scenár napísaný súrodencom. Mercedes vymenil volant a pôvodný prístrojový panel nahradil displejom. Na palubu prišiel multimediálny systém MBUX. Štandardne disponuje 7-palcovou obrazovkou, na želanie je k dispozícii exemplár s uhlopriečkou 10,25 palca. So zmenou infotaimnentu súvisí tiež dotykový ovládač na centrálnom tuneli.

Zásahy neobišli ani zoznam vybavenia, vylepšeniami prešli viaceré komfortné i bezpečnostné prvky. Príkladom je asistent manévrovania s prívesom. Facelift taktiež priniesol obrodu palety materiálov, novinkou je sivé čalúnenie Magma Grey dostupné v koženej i textilnej verzii.

Grafika koncových LED svetiel je výraznejšia než doposiaľ 26 fotografií v galérii Grafika koncových LED svetiel je výraznejšia než doposiaľ Zdroj: Mercedes-Benz

Modernizácia ovplyvnila aj ponuku pohonných jednotiek. Základom modelového radu je benzínová verzia GLC 200 4Matic, ktorá využíva 48-voltový elektrický okruh schopný dodať 10 kW (13,6 k) výkonu. Samotný spaľovací motor produkuje 145 kW (197 k). Mikrohybridný reťazec využíva aj silnejšia zážihová tristovka, ktorej spaľovací motor dosiahne 190 kW (258 k).

Pri nafte dostanú zákazníci na výber dvojlitrový turbodiesel v troch naladeniach. To najslabšie disponuje porciou 120 kW (163 k), verzia GLC 220d má pod kapotou 143 kW (194 k). Vrcholom je opäť model označený číslom 300, v tomto prípade hovoríme o hodnotách 180 kW (245 k) a 500 Nm. Slovenské ceny jednotlivých variantov zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×