Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Populárne GLC prešlo faceliftom: Čo sa mení?

VIDEO
Mercedes-Benz pokračuje s osviežovaním svojej rodiny SUV. Po úplne novej triede GLE teraz prichádza rad na omladené GLC. Populárny model zo Stuttgartu sa mení najmä technicky.
16 2 príspevky 28.02.2019 / Filip Kadlečík

Mercedes-Benz GLC je spolu s modelom GLA predajne najúspešnejším modelom SUV zo Stuttgartu. Minulý rok Mercedes predal 820 721 vozidiel v športovo-úžitkovom segmente a najväčšiu časť si pre seba odkrojila najmä spomínaná dvojica. Teraz GLC prechádza polčasovým faceliftom.

Od dosluhujúceho variantu sa GLC vizuálne extrémne neodlišuje, zmeny sa tu odohrávali najmä pod kapotou či v kabíne 16 fotografií v galérii Od dosluhujúceho variantu sa GLC vizuálne extrémne neodlišuje, zmeny sa tu odohrávali najmä pod kapotou či v kabíne Zdroj: Mercedes-Benz

Nemci populárnemu SUV nadelili modernejší dizajn, ktorý viac korešponduje s novou triedou GLE. Podobné sú diódové svetlá, čelná maska, ale napríklad aj kapota. Profil či zadná časť veľkými zásahmi neprešli, výraznejšie sa tu menili iba koncové svetlá. Viac inovácií si našlo cestu do interiéru. Ten teraz disponuje systémom MBUX a dvojicou veľkých displejov, samozrejmosťou je aj ovládanie hlasom a gestami. Svojou architektúrou kabína jednoznačne odkazuje na bežnú triedu C a ponúka akýsi kompromis medzi digitálnym a analógovým svetom.

Začiatok predaja sa predpokladá na záver roka 2019, v showroomoch budú na klientov spočiatku čakať verzie GLC 300, GLC 220 d a GLC 300d aj s pohonom všetkých kolies 4Matic. Prepĺňaný zážihový agregát má zo zdvihovému objemu 2,0 l ponúkať 190 kW (259 k) a 370 Nm.  Tento motor bude disponovať 48-voltovou elektrickou sieťou a elektromotor tu v prípade potreby zvýši krútiaci moment o ďalších 150 Nm.

Test Mercedes GLC Coupé: Imidž predáva

Do redakčnej garáže sme pozvali štýlovú novinku, ktorá vyniká svojim dizajnom. Je lepšia než konvenčný brat?

Naftiaky sa budú taktiež spoliehať na prepĺňaný radový štvorvalec so zdvihovým objemom 2,0 l. Základ “220 d” príde s výkonom 142 kW (191 k) a krútiacim momentom 400 Nm. Silnejšia verzia zasa bude ladená na 180 kW (245 k) a 500 Nm. Vizuálne decentný facelift auto vylepší najmä po technickej stránke, čo dokazuje aj nová bezpečnostná výbava. Pribudol adaptívny tempomat Distronic, aktívny systém udržiavania v jazdnom, asistent pre zmenu jazdného pruhu či vedenia vozidla, ale aj aktívne monitorovanie mŕtveho uhlu.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×