Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes čoskoro omladí aj GLC Coupé

VIDEO
Nemecký výrobca avizuje premiéru zmodernizovaného SUV-kupé, ktoré bude vo veľkej miere kopírovať svojho súrodenca.
20.03.2019 / Marek Pokrývka

V ženevskom stánku trojcípej hviezdy nebola o novinky núdza. Svoj svetový debut si tam odbila druhá generácia triedy CLA vo verzii Shooting Brake, koncept elektrického vanu EQV i duo ovenčené logami AMG: nabrúsený roadster GT Rmodel GLE 53 s mikrohybridným šesťvalcom. Ďalším debutantom bol inovovaný typ GLC. Ten sa svetu predviedol v konvenčnom vyhotovení, Mercedes ale čoskoro omladí aj variant nesúci prívlastok Coupé.

Tento signál vyslala nemecká automobilka prostredníctvom sociálnej siete Instagram, na ktorej zverejnila krátku upútavku na facelift dynamicky tvarovaného SUV. Na videu je vidieť výrazne prepracované svetlomety i obrysy koncových svetiel s odlišnou grafikou. Obsahovať bude dva diódové segmenty evokujúce klasickú triedu GLC, no tvarovo zostanú svojské.

Mercedes v Ženeve: CLA SB i elektrická trieda V

Mercedes-Benz si do výstaviska Palexpo priviezol bohatú úrodu noviniek. Medzi najžiarivejšie trojcípe hviezdy tu patrí CLA Shooting Brake či koncept EQV. Zaujali nás však aj ambiciózne plány značky...

Už odhaleného súrodenca bude Mercedes-Benz GLC Coupé nepochybne kopírovať aj v interiéri, kde očakávame uvedenie infotainmentu MBUX i modernejších prvkov vybavenia. Zhodné zmeny pravdepodobne zasiahnu technickú stránku. Na bližšie informácie nemáme podľa výrobcu čakať dlho, živá premiéra zmodernizovaného SUV-kupé sa asi odohrá v New Yorku.


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×