Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

VIDEO
Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.
1 16.01.2019 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Škoda chce pokračovať v rozširovaní svojej športovo-úžitkovej rodiny. V najbližšom čase sa pohne smerom nadol. Plánuje predstaviť produkt menší než Karoq, ktorý zasa veľkosťou i cenou podlieza sedemmiestny Kodiaq. Čo-to už o chystanom benjamínovi vieme. Teraz k nemu firma vydala prvý oficiálny materiál a ohlasuje blížiacu sa premiéru.

Prvá fotka sériového modelu zachytáva jeho delené predné svetlá

Mladá Boleslav avizuje malé SUV prostredníctvom fotografie zachytávajúcej rozdelené LED svetlomety. Nejde o žiadne prekvapenie, ich prítomnosť už vlani načrtol koncept Vision X predznamenávajúci novinku. Od neho by sa sériový automobil nemal dizajnovo výrazne vzdialiť. Samozrejme, so zapustenými kľučkami dverí a početnými vyšperkovanými detailmi rátať netreba. No ako ukazuje video sprevádzajúce pilotný obrázok, dynamické smerovky sa dostanú do finále.

Zo štúdie merajúcej 4 255 mm má pripravovaná Škoda vychádzať aj proporčne. Bude teda asi o niečo dlhšia než Volkswagen T-Cross, ktorý sa stane jej blízkym príbuzným. Ďalším členom koncernovej partie bude Seat Arona. Trojica sa podelí nielen o platformu MQB A0, ale tiež väčšinu pohonných jednotiek a množstvo technológií. Žiadne zásadné inovácie nečakáme.

Volkswagen T-Cross: Benjamín rodiny SUV

Nemecká novinka má podobné rozmery ako Seat Arona, nedisponuje pohonom všetkých kolies a ponúkne štyri motory.

Môže teda najmenšie české SUV niečím prekvapiť? Ani nie, otáznik v podstate zostáva visieť najmä nad jeho označením. Dlhý čas bolo označované ako Polar. No aktuálne razí Škoda odlišné mená než v dobách typu Yeti a zatiaľ najreálnejšie vyzerá byť názov Kosmiq. Na jeho potvrdenie alebo vyvrátenie si ešte musíme počkať, premiéra sa odohrá na ženevskom autosalóne.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×