Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kabriolet radu 8 už zavítal do Las Vegas

Automobilka testovala vozidlo na území Spojených štátov, Bavor musel vydržať aj vyše 50-stupňové horúčavy.
11 1 príspevok 03.09.2018 / Marek Pokrývka

Zverejňovanie fotiek maskovaných prototypov si osvojilo viacero značiek, v prípade BMW sa však stalo celoplošným štandardom. Touto formou upozorňuje Mníchov v ostatnom čase na všetky pripravované modely. Výnimkou nebolo ani BMW radu 8, ktoré prešlo znovuzrodením v polovici júna. Onedlho asi dostane druhé karosárske vyhotovenie.

Luxusná bavorská novinka by mohla debutovať v Paríži či v LA 11 fotografií v galérii Luxusná bavorská novinka by mohla debutovať v Paríži či v LA Zdroj: BMW

Automobilka pripravuje debut otvoreného modelu, ktorý má mať klasickú textilnú strechu. Vozidlo nedávno testovala na území Spojených štátov. Luxusný kabriolet už zavítal do Las Vegas, kde bude v budúcnosti nepochybne ako doma, ale taktiež absolvoval skúšky v okolí Mesta hriechu. Bavor musel vydržať aj vyše 50-stupňové horúčavy v svetoznámom Údolí smrti. Oblečenú mal pritom typickú kamufláž, ktorá skryla väčšinu detailov. Dizajn sa však nebude od kupé odlišovať.

BMW radu 8: Návrat v perfektnej forme

Po takmer dvoch dekádach vracia Mníchov do obchodov osmičku. Kupé uvádza v dvoch verziách, tá silnejšia zhltne stovku za 3,7 sekundy.

BMW skúmalo v náročných podmienkach nielen odolnosť elektroniky či senzorov voči vysokým teplotám, ale tiež tesnosť viacvrstvového plátenného zvršku i strešného mechanizmu. Tú dobre preveril púštny prach. Nemci spomínajú aj silné elektromagnetické pole v okolí známej vodnej elektrárne Hoover Dam, s ktorým sa taktiež musí technika vyrovnať. Daným testom prikladá automobilka obdobnú váhu ako jazdám na mrazivom severe Švédska či na Nürburgringu. Až po absolvovaní všetkých nutných procedúr dôjde k spusteniu sériovej výroby, premiéra nového kabrioletu sa pravdepodobne odohrá do konca roka.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×