Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia opäť prezentuje upravený Telluride

Automobilka ukázala ďalšie štyri exempláre novinky s terénnym vybavením, sériový model prinesie do Detriotu.
8 2 príspevky 02.11.2018 / Marek Pokrývka

V prvej polovici septembra nečakane debutovalo najväčšie SUV značky Kia, ktoré dostalo označenie Telluride prevzaté od predvlani odhaleného konceptu. Po úniku jeho fotografií kórejská automobilka odhalila mohutné vozidlo v kabáte off-roadu. Momentálne opäť prezentuje upravený variant, dokonca v štyroch rôznych exemplároch. Ukázala ich na podujatí SEMA v Las Vegas.

Telluride upravila automobilka do štyroch terénnych verzií 8 fotografií v galérii Telluride upravila automobilka do štyroch terénnych verzií Zdroj: Kia

Kvarteto kusov osemmiestnej novinky spája viacero rysov. Všetky majú napríklad pneumatiky do náročných podmienok s priemerom 32 palcov a čierne disky kolies, spoločným rysom sú tiež rozšírené blatníky rovnakej farby či kontrastná grafika s označením automobilu pokrývajúca spodnú časť dverí. No nájdu sa aj početné rozdiely.

Okrem lakovania karosérie odlišuje jednotlivé verzie aj príslušenstvo. Tri exempláre disponujú predným ochranným rámom, rovnaký počet áut má „záhradku“ na streche. V dvoch prípadoch je jej súčasťou LED panel. Ďalší kus má nad čelným sklom samostatné prídavné osvetlenie a extra diódy integrované do nárazníka, ktorého súčasťou je veľký ochranný plech. O niečo menší kovový dielec dostali exempláre s ochranným rámom. Balík završujú externé kufríky s náradím, upravené zadné nárazníky či sacie potrubie vyvedené do výšky strechy, ktorým sa pýši oranžový kúsok.

Kia Telluride: Prekvapujúca premiéra v NY

Najväčšie SUV ázijskej značky sa predviedlo v New Yorku s výbavou do ťažkého terénu a Texasom ako nosnou témou.

Kia spomína aj modifikované výfukové potrubie, identitu motora však nespresnila. Malo by ísť o benzínový šesťvalec. Bližšie detaily zatiaľ nepoznáme, klasický debut typu Telluride sa odohrá v januári. Kórejské SUV si ho odbije na pôde autosalóna NAIAS v Detroite. Miesto odhalenia jasne hovorí o primárnom trhu tohto auta, jeho dostupnosť v Európe nevyzerá veľmi reálne.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×