Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia opäť prezentuje upravený Telluride

Automobilka ukázala ďalšie štyri exempláre novinky s terénnym vybavením, sériový model prinesie do Detriotu.
8 2 príspevky 02.11.2018 / Marek Pokrývka

V prvej polovici septembra nečakane debutovalo najväčšie SUV značky Kia, ktoré dostalo označenie Telluride prevzaté od predvlani odhaleného konceptu. Po úniku jeho fotografií kórejská automobilka odhalila mohutné vozidlo v kabáte off-roadu. Momentálne opäť prezentuje upravený variant, dokonca v štyroch rôznych exemplároch. Ukázala ich na podujatí SEMA v Las Vegas.

Telluride upravila automobilka do štyroch terénnych verzií 8 fotografií v galérii Telluride upravila automobilka do štyroch terénnych verzií Zdroj: Kia

Kvarteto kusov osemmiestnej novinky spája viacero rysov. Všetky majú napríklad pneumatiky do náročných podmienok s priemerom 32 palcov a čierne disky kolies, spoločným rysom sú tiež rozšírené blatníky rovnakej farby či kontrastná grafika s označením automobilu pokrývajúca spodnú časť dverí. No nájdu sa aj početné rozdiely.

Okrem lakovania karosérie odlišuje jednotlivé verzie aj príslušenstvo. Tri exempláre disponujú predným ochranným rámom, rovnaký počet áut má „záhradku“ na streche. V dvoch prípadoch je jej súčasťou LED panel. Ďalší kus má nad čelným sklom samostatné prídavné osvetlenie a extra diódy integrované do nárazníka, ktorého súčasťou je veľký ochranný plech. O niečo menší kovový dielec dostali exempláre s ochranným rámom. Balík završujú externé kufríky s náradím, upravené zadné nárazníky či sacie potrubie vyvedené do výšky strechy, ktorým sa pýši oranžový kúsok.

Kia Telluride: Prekvapujúca premiéra v NY

Najväčšie SUV ázijskej značky sa predviedlo v New Yorku s výbavou do ťažkého terénu a Texasom ako nosnou témou.

Kia spomína aj modifikované výfukové potrubie, identitu motora však nespresnila. Malo by ísť o benzínový šesťvalec. Bližšie detaily zatiaľ nepoznáme, klasický debut typu Telluride sa odohrá v januári. Kórejské SUV si ho odbije na pôde autosalóna NAIAS v Detroite. Miesto odhalenia jasne hovorí o primárnom trhu tohto auta, jeho dostupnosť v Európe nevyzerá veľmi reálne.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×