Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telluride: Najväčšie SUV Kia bez kamufláže

Základné tvary sedemmiestneho vozidla kórejská automobilka nezmenila, najzásadnejším odklonom od štúdie sú svetlomety.
6 2 príspevky 07.09.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2016 predstavila Kia na autosalóne v Detroite koncept menom Telluride. Už počas jeho premiéry sa hovorilo, že môže ísť o predobraz druhej generácie typu Mohave známeho aj ako Borrego. Výroba tohto vozidla sa má skončiť počas septembra. Na odhalenie nástupcu, ktorý si pravdepodobne ponechá meno štúdie, je teda najvyšší čas. Nakoniec prišlo predčasne.

Jeden z prototypov typu Telluride nemal žiadne maskovanie 6 fotografií v galérii Jeden z prototypov typu Telluride nemal žiadne maskovanie Zdroj: autotribune.co.kr

Na kórejskej stránke AutoTribune sa v týchto dňoch objavili fotografie, ktoré zachytávajú najväčšie SUV značky v dvoch exemplároch. Jeden prototyp nesie klasické plné maskovanie. Ten druhý je však kompletne bez kamufláže a ponúka presný pohľad na svoje dizajnové riešenia.

Kia základné tvary mohutného sedemmiestneho vozidla nezmenila, zachovaná je línia bočných okien i chrómovo-čierne vyhotovenie stĺpikov. Zahnutý tvar zadných svetiel taktiež jasne vychádza zo štúdie. Piate dvere s veľkým spojlerom však obsahujú výrez na evidenčné číslo, kým nárazník je kompletne prepracovaný. To isté platí o prahoch či prednom dielci.

Zachované zostali základné tvary SUV i línie zadných svetiel 6 fotografií v galérii Zachované zostali základné tvary SUV i línie zadných svetiel Zdroj: autotribune.co.kr

Najzásadnejším odklonom od konceptu Telluride sú svetlomety. Hranatú masku chladiča nelemujú horizontálne orientované obdĺžniky doplnené tenkým pásom diód, ale vertikálne združené LED moduly. Odlišné sú tiež disky kolies či spätné zrkadlá. Očakávanou zmenou sú zadné dvere s konvenčne umiestnenými pántmi, rovnako ako klasické vonkajšie kľučky.

Kia Telluride je väčším bratom Sorenta

Koncept sedemmiestneho SUV má konštrukciu s dverami otváranými proti sebe. Pod plechmi skrýva pohon typu plug-in hybrid.

Technická stránka zatiaľ zostáva otázna. Kórejská automobilka môže využiť predĺženú platformu o číslo menšieho typu Sorento, alternatívnou možnosťou je prispôsobená architektúra tvoriaca základ limuzíny K9/K900/Quoris. V druhom prípade by SUV pravdepodobne dostalo 3,8-litrový atmosférický šesťvalec i prepĺňanú verziu so zdvihovým objemom 3,3 litra. Očakáva sa tiež nasadenie dvojlitrového štvorvalca s turbom. Na oficiálne technické detaily si musíme počkať do premiéry, jej dátum známy nie je.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×