Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telluride: Najväčšie SUV Kia bez kamufláže

Základné tvary sedemmiestneho vozidla kórejská automobilka nezmenila, najzásadnejším odklonom od štúdie sú svetlomety.
6 2 príspevky 07.09.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2016 predstavila Kia na autosalóne v Detroite koncept menom Telluride. Už počas jeho premiéry sa hovorilo, že môže ísť o predobraz druhej generácie typu Mohave známeho aj ako Borrego. Výroba tohto vozidla sa má skončiť počas septembra. Na odhalenie nástupcu, ktorý si pravdepodobne ponechá meno štúdie, je teda najvyšší čas. Nakoniec prišlo predčasne.

Jeden z prototypov typu Telluride nemal žiadne maskovanie 6 fotografií v galérii Jeden z prototypov typu Telluride nemal žiadne maskovanie Zdroj: autotribune.co.kr

Na kórejskej stránke AutoTribune sa v týchto dňoch objavili fotografie, ktoré zachytávajú najväčšie SUV značky v dvoch exemplároch. Jeden prototyp nesie klasické plné maskovanie. Ten druhý je však kompletne bez kamufláže a ponúka presný pohľad na svoje dizajnové riešenia.

Kia základné tvary mohutného sedemmiestneho vozidla nezmenila, zachovaná je línia bočných okien i chrómovo-čierne vyhotovenie stĺpikov. Zahnutý tvar zadných svetiel taktiež jasne vychádza zo štúdie. Piate dvere s veľkým spojlerom však obsahujú výrez na evidenčné číslo, kým nárazník je kompletne prepracovaný. To isté platí o prahoch či prednom dielci.

Zachované zostali základné tvary SUV i línie zadných svetiel 6 fotografií v galérii Zachované zostali základné tvary SUV i línie zadných svetiel Zdroj: autotribune.co.kr

Najzásadnejším odklonom od konceptu Telluride sú svetlomety. Hranatú masku chladiča nelemujú horizontálne orientované obdĺžniky doplnené tenkým pásom diód, ale vertikálne združené LED moduly. Odlišné sú tiež disky kolies či spätné zrkadlá. Očakávanou zmenou sú zadné dvere s konvenčne umiestnenými pántmi, rovnako ako klasické vonkajšie kľučky.

Kia Telluride je väčším bratom Sorenta

Koncept sedemmiestneho SUV má konštrukciu s dverami otváranými proti sebe. Pod plechmi skrýva pohon typu plug-in hybrid.

Technická stránka zatiaľ zostáva otázna. Kórejská automobilka môže využiť predĺženú platformu o číslo menšieho typu Sorento, alternatívnou možnosťou je prispôsobená architektúra tvoriaca základ limuzíny K9/K900/Quoris. V druhom prípade by SUV pravdepodobne dostalo 3,8-litrový atmosférický šesťvalec i prepĺňanú verziu so zdvihovým objemom 3,3 litra. Očakáva sa tiež nasadenie dvojlitrového štvorvalca s turbom. Na oficiálne technické detaily si musíme počkať do premiéry, jej dátum známy nie je.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×