Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia Telluride: Prekvapujúca premiéra v NY

Najväčšie SUV ázijskej značky sa predviedlo v New Yorku s výbavou do ťažkého terénu a Texasom ako nosnou témou.
3 1 príspevok 10.09.2018 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami prebehli internetom fotografie z kórejských ciest prezrádzajúce, ako bude vyzerať Kia Telluride v sériovej forme. Krátko na to absolvovalo vozidlo prvý verejný debut. Bol dosť neštandardný: odohral sa na módnom týždni v New Yorku, vystavená bola upravená verzia a prekvapujúca premiéra nepriniesla žiadne konkrétne technické informácie.

Kia v týchto dňoch po prvýkrát predviedla typ Telluride 3 fotografie v galérii Kia v týchto dňoch po prvýkrát predviedla typ Telluride Zdroj: Kia

Najväčšie SUV ázijskej značky sa predviedlo v NY ako súčasť prehliadky návrhára Brandona Maxwella, ktorej nosnou témou bol Texas. Vplyv trendov tohto južanského štátu na exponáte jasne vidieť. Ide napríklad o sedlovú kožu, tento materiál pokrýva spätné zrkadlá, vonkajšie kľučky a taktiež tvorí upevňovacie pásy prednej kapoty. Tie však nepochybne dopĺňa klasický zámok.

Kórejské vozidlo disponuje výbavou do ťažkého terénu. Okrem špecifických pneumatík s rozmermi 265/50 R20 natiahnutých na tmavých ráfikoch má ochranné plechy chrániace oba nárazníky i oblasť prahov, predný elektrický navijak, prídavné osvetlenie či vstup vzduchu vyvedený do výšky strechy. Na nej tróni nosič s kovovým rebríkom. Off-roadový balík završuje náhradné koleso v plechovom obale, ktorý sa nachádza na špeciálnej konštrukcii na piatych dverách.

Kia vybavila vozidlo kompletom do náročných podmienok 3 fotografie v galérii Kia vybavila vozidlo kompletom do náročných podmienok Zdroj: Kia

Odhliadnuc od týchto špecifík vyzerá SUV prakticky rovnako ako prototyp odfotený počas minulého týždňa. Rozdielny je zelený lak odkazujúci na farbu dva roky starého konceptu a tiež nápisy Telluride na oboch koncoch karosérie, ktoré finálne potvrdzujú vernosť tomuto označeniu.

Telluride: Najväčšie SUV Kia bez kamufláže

Základné tvary sedemmiestneho vozidla kórejská automobilka nezmenila, najzásadnejším odklonom od štúdie sú svetlomety.

Nečakané odhalenie prináša aj prvý pohľad do interiéru. Ten taktiež trochu zaváňa Texasom: obsahuje charakteristickú prešívanú kožu, prírodné drevené obklady či hviezdu symbolizujúcu tento štát. Z fotografie je evidentná veľká vnútorná šírka auta. Palubnej doske dominuje veľký širokouhlý displej, o poschodie nižšie je panel klimatizácie a mohutný centrálny tunel. Vo vnútri si možno všimnúť množstvo komponentov známych z aktuálnych vozidiel kórejskej automobilky.

Predstavený exponát kórejskej novinky pôsobí zvnútra luxusne 3 fotografie v galérii Predstavený exponát kórejskej novinky pôsobí zvnútra luxusne Zdroj: Kia

Kia označuje tento automobil za osemmiestny, ubytuje teda ešte o jedného pasažiera viac než sa predpokladalo. Jeho rozmery nepoznáme. Automobilka však uvádza, že Telluride bude o niekoľko palcov dlhší a širší než Sorento. Taktiež spomína dostupnosť motora V6. Na konkrétne detaily si počkáme niekoľko mesiacov, klasický debut SUV sa má odohrať až na januárovom autosalóne v Detroite. Jeho výroba bude prebiehať na americkej pôde.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×