ikona

Zaujímavosti Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Foto: Hemmings

14.10. 2018 11:00 Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle a majiteľ za neho žiadal práve takúto sumu.

Vozidlá značky Volkswagen sú na na cestách starého kontinentu obľúbené. Okrem popularity medzi bežnými zákazníkmi majú ľudové autá aj svojich skalných obdivovateľov. Môžu za to najmä modely ako Golf či Beetle, ktorý sa však opäť stane minulosťou. Ikonický automobil s netradičnou karosériou má za sebou veľkú komunitu nadšencov a nejeden zberateľ by bol za vzácny kus ochotný zaplatiť tučný balík.

Exemplár prežil dekády v garáži, vďaka tomu je jeho lak i viaceré diely karosérie v pôvodnom stave
Exemplár prežil dekády v garáži, vďaka tomu je jeho lak i viaceré diely karosérie v pôvodnom stave
Zdroj: Hemmings

V americkom Portlande už od roku 1966 prebýva exemplár, ktorý zostal takmer nedotknutý od momentu, kedy vyšiel z výrobnej linky. Čierny “chrobák” si ako nový kúpil muž menom Rudy Zvarich avšak ihneď po prevzatí ho zaparkoval v kamarátovej garáži. Po rokoch státia síce automobil pokrýva vrstva prachu, no jeho lak je v špičkovom stave. V rovnakom stave je aj jeho zvyšok. Niektoré diely, napríklad stierače či puklice, dokonca neboli ani rozbalené.

Na odometri veteránu svieti najazdených iba 35 kilometrov. Keď v roku 2014 jeho pôvodný majiteľ zomrel, Beetle z roku 1964 vzal do rúk jeho synovec. Uvedomujúc si raritnú hodnotu vozidla sa rozhodol pokúsiť ho predať. A pýtal si zaň rovný milión eur. Inzerát bol však medzičasom vymazaný.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia