Rolls-Royce Cullinan Coastline od Mansory.

Zaujímavosti Úplný nevkus za státisíce? Mansory upravilo prepychový Cullinan, vyzerá ako po lacnom "tuningu"

Foto: Mansory

7.3. 9:20 Dnešné časy tuningu príliš neprajú. Samotní výrobcovia uvádzajú vozidlá vo viacerých vyhotoveniach, niektoré z nich dokážu uspokojiť ambície úpravcov áut. Čo však taký Rolls-Royce Cullinan?

Je smutné, že v dnešnej dobe už slovo “tuning” nabralo negatívny zmysel. Aj v minulosti totiž často aj v improvizovaných podmienkach vznikali mnohé zaujímavé vylepšenia automobilov. V súčasnosti už tuning nie je natoľko potrebný, pri mnohých automobilových modeloch totiž existujú viaceré verzia, ktoré sú dostatočne odlíšené. Známa firma Mansory však slovo “dostatočné” asi nepozná.

Nemecká tuningová spoločnosť si do hľadáčika vzala Rolls-Royce Cullinan a výsledok môžete posúdiť sami. Agresívny bodykit začína výrazným predným a zadným nárazníkom, pokračuje rozšírenými blatníkmi a končí až pri veľkom strešnom krídle či “aerodynamických” nefunkčných prieduchoch na D-stĺpiku. Za takýto výtvor by sa v Need For Speed Underground nemusel hanbiť žiadny dvanásťročný chlapec.

Pravdou je, že nápadné zmeny exteriéru by sa možno ešte dali zniesť. Stačilo by zvoliť menej nápadné lakovanie vozidla a všetko by bolo uhľadenejšie. To, čo Mansory spravilo v interiéri, je však naozaj extrém. Kompletne celá kabína, až na detaily, je zahalená do tyrkysovej kože a pôsobí dojmom totálneho retra. Inak solídny interiér prepychového vozidla v prípade Cullinan Coastline od Mansory vyzerá ako lacný “tuzing” za päť korún.

Rolls-Royce Cullinan Coastline od Mansory.
Rolls-Royce Cullinan Coastline od Mansory.
Zdroj: Mansory

Aby tyrkysovej nebolo málo, do tejto výraznej farby tvorcovia odeli dokonca aj sošku Spirit of Ecstasy. Tento Cullinan má jedinú výhodu. Jeho pohonnej jednotky či podvozku sa Mansory ani nedotklo. Pod jeho masívnou kapotou tak stále pracuje 6,75-litrový biturbo motor V12 ladený na 420 kW (571 k) a 850 Nm. Podľa nás však Mansory aj tak imidž luxusného SUV za státisíce zničilo. Čo si myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Anketa
Páči sa vám takto upravený Rolls-Royce Cullinan?
  • 23%
  • 77%

Video

Diskusia