Mercedes GLE Coupé TopCar Inferno

Zaujímavosti TopCar Inferno vyzerá naozaj brutálne

Foto: TopCar

31.3. 2016 13:30 Skutočne modifikácie SUV-kupé sa držia tvarov načrtnutých počítačom. Tuner ponúka aj ladenie troch benzínových variantov.

Pred dvomi mesiacmi ukázala ruská tuningová spoločnosť TopCar vizualizácie svojich plánov uštrikovaných na mieru pre Mercedes GLE Coupé. Dnes už sú realitou. Úpravca sa pochválil živými fotkami finálneho automobilu, ktorý obliekol do čiernej farby. Aj vďaka tomu vyzerá naozaj brutálne. Autori ho pokrstili slovíčkom Inferno, čo v preklade znamená peklo.

Mercedes GLE Coupé v úprave od ruskej spoločnosti TopCar
Mercedes GLE Coupé v úprave od ruskej spoločnosti TopCar
Zdroj: TopCar

Skutočné modifikácie sa prakticky stopercentne držia tvarov načrtnutých počítačom, rozsah zmien preto nie je prekvapením. SUV-kupé má poriadne široký a agresívny bodykit. Popri výrazných nadstavcoch blatníkov je vybavené korešpondujúcimi prahmi, ostro rezanými nárazníkmi i vyrysovanou prednou kapotou. Vzadu zaujme difúzor doplnený kvartetom výfukových koncoviek. V balíku nechýbajú veľké disky kolies: na výber sú dvaja výrobcovia a priemer 22 alebo 23 palcov.

Ako sme sa už v minulosti dozvedeli, tento bodykit má byť k dispozícii pre rôzne motorizácie GLE Coupé. Ruský tuner si zaň plánuje pýtať 17 080 eur. V prípade voľby karbónovej verzie predstavenej na obrázkoch sa cena zvyšuje na 20 205 eur, pričom ráfiky si vyžiadajú investíciu ďalších 6- až 10-tisíc. Extra financie možno naliať do personalizácie interiéru i ladenia motorov.

Brutálny bodykit má byť k dispozícii pre rôzne motorizácie
Brutálny bodykit má byť k dispozícii pre rôzne motorizácie
Zdroj: TopCar

TopCar sa zatiaľ zameral na benzín s podpisom Mercedes-AMG, v súčasnosti ponúka ladenie všetkých troch variantov. Po jeho zásahoch dosahuje šesťvalec GLE450 výkon 334 kW (454 k) a krútiaci moment 643 Nm. Základná verzia motora V8 pod kapotou modelu GLE63 má parametre 502 kW (682 k) a 849 Nm, tá silnejšia až 527 kW (716 k) a 919 Nm. Ceny týchto zásahov firma nespresnila.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia