Lilibet bola prezývka, ktorú dal kráľ Juraj VI. svojej prvej dcére, kráľovnej Alžbete II. Elizabeth, ktorú v tom čase pripravovali najlepší lektori v Anglicku, sa preslávila štúdiom ústavnej histórie, práva a literatúry, ktoré ju pripravovalo na úlohu, ktorú prevzala vo veku 25 rokov, čo z nej urobilo súčasnú vedúcu osobnosť v Spojenom kráľovstve.

Vo svojom živote a počas svojej vlády bolo Jej Veličenstvo súčasťou a svedkom udalostí, ktoré poznačili históriu, rovnako ako ona sama. Počas druhej svetovej vojny vstúpila Alžbeta II. do ženskej pomocnej teritoriálnej služby ako podporučík, čím sa stala prvou členkou kráľovskej rodiny, ktorá nastúpila do ozbrojených síl na plný úväzok. Anglická kráľovná videla zasadnúť na svoje miesto 14 britských premiérov, medzi ktorými boli mená Winston Churchill a Margaret Thatcherová.

Nás však ale zaujíma téma z trošku iného súdka - princezná Alžbeta sa počas druhej svetovej vojny vyučila za vodičku a mechaničku, takže má, rovnako ako my, vzťah k autám a motorom. V dnešnom rebríčku sme sa preto snažili zistiť, na akých vozidlách sa v priebehu svojho dlhého života vozila.

Princezná Alžbeta II.
Zdroj: wikimedia.org

Za druhej svetovej vojny sa vyučila za vodičku a mechaničku.