ikona

Zaujímavosti Porsche 911 (992) už prišlo o strechu

Foto: Nikita Aksyonov

2.12. 2018 7:45 Fotky nového kupé si vzal do parády grafik, ktorý z nich vytvoril vizualizácie kabrioletu. Na jeho premiéru asi nebudeme dlho čakať.

Medzi najočakávanejšie premiéry tohtoročného veľtrhu v Los Angeles možno jednoznačne zaradiť Porsche 911 (992). Na americkom výstavisku sa predviedla v poradí ôsma generácia nestarnúcej ikony športových áut, ktorá pokračuje cestou postupnej evolúcie. Debut absolvovala s karosériou kupé. Je však absolútne jasné, že časom sa dočkáme aj otvoreného modelu.

Takto nejako bude vyzerať otvorená verzie novej deväťstojedenástky
Takto nejako bude vyzerať otvorená verzie novej deväťstojedenástky
Zdroj: Nikita Aksyonov

Nové vydanie legendy už medzičasom prišlo o strechu v digitálnej sfére. Oficiálnych fotografií sa chytil grafik Nikita Aksyonov. Na jeho pomery bola tvorba vizualizácii „brnkačka“, odstránenie pevného plechu a jeho nahradenie zloženým textilným zvrškom patrí k jednoduchším úkonom. Výsledok pôsobí podľa predpokladov už tradične dobre.

Dielo virtuálneho úpravcu je s veľkou pravdepodobnosťou veľmi blízko toho, ako bude nové Porsche 911 vo verzii kabriolet skutočne vyzerať. Nad dátumom premiéry zatiaľ visí otáznik. Zákulisné informácie hovorili dávnejšie o spoločnom debute s kupé, ten sa však nakoniec nekonal. Odhalenie otvoreného variantu preto očakávame v Detroite alebo v Ženeve.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia