ikona

Zaujímavosti Talianski karosári vzali do parády Alfu 4C

Foto: Mole

10.6. 2018 11:00 Vyrábať unikátne karosérie pre už existujúce modely dnes nie je taký fenomén ako kedysi. Firma Mole sa však na takéto úpravy dodnes špecializuje. Takto vyzerá Alfa Romeo 4C v jej podaní.

Talianske autá sú najmä o dizajne. Na jazdné vlastnosti sa síce tiež kladie dôraz, no zároveň musia byť ponúkané v dokonalom balení. Potvrdzuje to aj talianska karosárska firma, ktorá si pre Alfu Romeo 4C pripravila nový odev. Firma Mole, za ktorou stojí väčšia spoločnosť UP-Design, dala malému športiaku aktuálnejší nádych.

4C vymenilo oblé línie za poriadne ostré krivky
4C vymenilo oblé línie za poriadne ostré krivky
Zdroj: Mole

Inšpiráciu pritom čerpala zo súčasných modelov značky. Predok tak pripomína väčšiu Giuliu a podobné prvky nájdeme aj na zadnej časti vozidla. Rovnako umiestnené sú napríklad koncovky výfukov. Okno nad motorom nahradil jednotný panel so žiabrami. Celá karoséria nabrala vďaka rozšíreniu a ostrým tvarom agresívnejší vzhľad. Okrem zdokonaľovania zovňajšku mysleli taliani aj na interiér. Vyzdobili ho kombináciou béžovej a čiernej kože. Výsledok pôsobí jednoducho a elegantne.

Pod kapotou sa napriek rozsiahlym dizajnovým úpravám nezmenilo nič. Ľahké kupé má v strede umiestnený 1,75-litrový agregát s výkonom 177 kW (237 k) a krútiacim momentom 350 Nm. Ako dlho trvali práce na tomto koncepte či aké boli na ne náklady, to si firma nechala pre seba.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia