ikona

Zaujímavosti Omladená Octavia: Bude takto vyzerať verzia RS?

Foto: X-Tomi Design

1.11. 2016 15:00 Od predstavenia modernizovanej Octavie ubehlo len niekoľko dní, no grafici už ukazujú možnú podobu verzie RS. Tá by v budúcnosti mohla mať až 280 koní.

Mladá Boleslav len pred niekoľkými dňami predstavila modernizovanú podobu modelu Octavia. Najväčším prekvapením faceliftu sa bez pochýb stali delené predné svetlá. Svetlomety zložené zo štyroch segmentov vyvolali množstvo emócií. Mimochodom, omladená Octavia sa podľa ankety AUTO BILD páči 42% čitateľov, menej spokojných je 58%.

Škoda Octavia RS by mohla prísť s novým predným nárazníkom, ale aj lakovanou mriežkou masky chladiča
Škoda Octavia RS by mohla prísť s novým predným nárazníkom, ale aj lakovanou mriežkou masky chladiča
Zdroj: X-Tomi Design

Len niekoľko dní po predstavení oficiálnej podoby svetlo sveta uzreli aj prvé náhľady na športový variant. Postaral sa o ne maďarský grafik X-Tomi. Fanúšikom značky naservíroval hneď dve karosárske verzie, sedan i kombi. V porovnaní s bežnou Octaviou vyzerá virtuálna RS podstatne agresívnejšie, podľa zákulisných informácii by mala dostať aj poriadnu nálož kilowattov.

Dizajnové zmeny v prednej časti podľa spomínaného grafika zahŕňajú nový predný nárazník, ale aj čelnú masku kompletne zahalenú do čierneho laku. Z profilu jednoznačne najviac zaujmú rozmerné disky kolies, ktoré sa pod blatníky vmestia len tak tak. Okrem toho Octavia dostala čierne spätné zrkadlá i strechu, ale aj decentný spojler umiestnený na veku batožinového priestoru. Rovnaké kozmetické úpravy sa prejavili aj na praktickejšej verzii kombi.

Vo verzii sedan zaujme aj malý spojler umiestnený na veku batožinového priestoru
Vo verzii sedan zaujme aj malý spojler umiestnený na veku batožinového priestoru
Zdroj: X-Tomi Design

Pri variante RS však viac než dizajn zavážia kone pod kapotou. Tých by mala rýchla Octavia po facelifte dostať požehnane. Šušká sa totiž o verzii RS Plus, ktorá by na cestu mohla posielať až 205 kW (280 k). Jej existencia však zatiaľ nie je potvrdená. Aktuálne štandardné naftové vyhotovenie ponúkne 140 kW (190 k), benzínové 162 kW (220 k). Okrem toho sa potenciálni záujemcovia môžu tešiť aj na príplatkový adaptívny podvozok DCC.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia