Audi RS6 Avant skončilo v rieke

Zaujímavosti Banálna chyba vodiča: Audi skončilo v rieke

Foto: autobild.de

1.8. 2015 20:02 Spadnúť s autom do vody nie je nič príjemné a často sa to môže skončiť fatálne. Nedávno sa taká udalosť, chvalabohu so šťastným koncom, odohrala v Nemecku.

Rýchle auto so silným motorom v rukách mladého, ambiciózneho, no neskúseného vodiča s horúcou hlavou, to je nebezpečná kombinácia. Skôr či neskôr vedie k pískajúcim pneumatikám, škrípajúcim brzdám a žiaľ neraz i k pokrčeným plechom. Poslať auto do šrotu však možno aj pri rýchlosti chôdze, čo je presne tento prípad. Paradoxne tak skončilo Audi RS6 Avant, skrývajúce pod kapotou stádo takmer šiestich stoviek koní a schopné jazdiť rýchlosťami vysoko cez 200 km/h.

Audi RS6 Avant zišlo z nábrežia priamo do rieky
Audi RS6 Avant zišlo z nábrežia priamo do rieky
Zdroj: autobild.de

Nemilá udalosť sa odohrala v severonemeckom prístavnom meste Lübeck, na nábreží tamojšej riečky Wakenitz. Za všetko môže miestny 28-ročný mladík, ktorý si zrejme pomýlil predvoľby automatickej prevodovky a s drahým kombi tak zišiel nešťastne priamo do vody. Audi mu pritom vôbec nepatrilo, majiteľom bol jeho 25-ročný kamarát, ktorý ho chvíľu predtým zaparkoval na brehu, len dva metre od hrany móla.

Našťastie, vodič sa dostal z auta dostatočne rýchlo von a celý incident prežil bez akýchkoľvek zranení, takže sa to preňho skončilo iba nepríjemnými spomienkami, no ako sa vyrovná s kamarátom, ktorého pripravil o auto v hodnote vyše 100-tisíc eur známe nie je. Hasiči ho z vody vytiahli už nasledujúci deň v skorých ranných hodinách.

Video

Diskusia