TESTY Test | DS 3 Crossback E-Tense: Známa technika v balení ponúkajúcom svojský štýl a viac komfortu

02. Interiér 73%

Čierna farba vládla aj interiéru testovaného auta. Oživovalo ho textilné čalúnenie centrálnej časti sedadiel prešívanie typickou farebnou kombináciou, ktoré dopĺňalo prešívanie rovnakými odtieňmi použité na koži aj Alcantare. Zloženie materiálov v interiéri je solídne, rovnako ako dielenské spracovanie. Vzhľadom na status najdostupnejšieho modelu DS však netreba čakať vyslovene luxus. Ak chce zákazník honosnejšiu atmosféru, siahnuť môže po vyhotovení Grand Chic.

Interiéru testovaného modelu DS 3 Crossback vládla čierna farba.
Interiéru testovaného modelu DS 3 Crossback vládla čierna farba.
Zdroj: Marek Pokrývka

Bez ohľadu na konfiguráciu vyniká kabína modelu DS 3 Crossback dizajnom. Prvé husle hrá opäť geometria, najmä motív kosoštvorca. Ten vyznávajú výduchy ventilácie i dotykové ovládacie plôšky na centrálnej konzole ponúkajúce všetky základné ovládacie prvky v zaujímavej forme. Na prácu s nimi sme si rýchlo zvykli a navyše to celé vyzerá veľmi štýlovo. To platí aj pre podsvietené štartovacie tlačidlo.

Dizajnový manuál nenarúšajú ani strieborné ovládače okien, ktoré sú umiestnené na centrálnom tuneli. Vyzerajú naozaj zaujímavo. Napriek tomu si myslíme, že umiestnenie na dverách je intuitívnejšie. Nejde o našu jedinú výhradu. Napríklad pekne integrovaný displej prístrojového panela má síce štýlové animácie pri prepínaní zobrazenia, ale grafika je trhaná a zmenu údajov výrazne predlžuje.

Digitálny prístrojový panel vie zobrazovať aj mapu navigácie.
Digitálny prístrojový panel vie zobrazovať aj mapu navigácie.
Zdroj: Marek Pokrývka

Úpravu by sme privítali aj v prípade ovládania palubného počítača, na pri ktorom treba kombinovať rolovací ovládač vľavo na volante a tlačidlo zakončujúce pravú páčku za ním. Preferujeme jednoduchšie riešenia. Toto platí pre viaceré aktuálne autá koncernu PSA, rovnako ako klamlivé zobrazenie teploty na infotainmente s 10,25-palcovým displejom. Napriek dvom číslam po stranách mala klimatizácia len jednu zónu.

Z hľadiska vnútorných rozmerov patrí model DS 3 Crossback k priemeru segmentu. Vzadu nie je miesta na rozdávanie, najmä v oblasti nôh. V našom prípade vyvolávalo na zadných pozíciách mierne klaustrofobické pocity čierne čalúnenie stropu podporené netradične zoseknutým oknom. Vodič a spolujazdec sú na tom s miestom o poznanie lepšie, hoci zázraky vzhľadom na kategóriu B-SUV čakať netreba.

Zadné sedadlá malého SUV na nás pôsobili trochu klaustrofobicky.
Zadné sedadlá malého SUV na nás pôsobili trochu klaustrofobicky.
Zdroj: Marek Pokrývka

Keďže toto vozidlo stojí na modulárnej koncernovej platforme, výber pohonu neovyplyvňuje batožinový priestor. Ten má vo všetkých verziách základný objem 350 litrov. Ak sa sklopia zadné sedadlá, k dispozícii je 1 050 l. S rovnou podlahou však rátať netreba. V prípade elektromobilu zase do rovnice vstupuje prídavná kabeláž, ktorá sa môže neraz zísť.

Video

Diskusia