WA 32 Zwickau - Zamestnanci Max Brühmann (vľavo) a Heiko Gruner s ochrannými rúškami pracujú na výrobnej linke nemeckej automobilky Volkswagen, ktorá opätovne obnovila výrobu v závode v nemeckom meste Zwickau vo štvrtok 23. apríla 2020. Volkswagen začína postupným obnovením výroby. Opätovný nábeh výroby budú sprevádzať prísne epidemiologické opatrenia. Spoločnosť kompletne zmenila závod v Zwickau na výrobu áut na elektrický pohon. FOTO TASR/AP 


Max Bruehmann (l) and Heiko Gruner employees of G
TASR
TASR

Novinky V závode Volkswagenu v poľskom meste Poznaň môže prísť o prácu 450 ľudí

Foto: Jens Meyer

20.5. 13:00 V marci spôsobil nový koronavírus pokles predaja osobných automobilov v Európskej únii (EÚ) o 55 % a v apríli o takmer 80 %. To oslabuje automobilový priemysel v Poľsku.

Pandémia nového koronavírusu si vyberá svoju daň od poľského automobilového priemyslu. V závode nemeckého koncernu Volkswagen (VW) v Poznani, v západnom Poľsku, tak môže prísť o prácu takmer 450 ľudí. Informoval o tom v utorok denník Rzeczpospolita.

V marci spôsobil nový koronavírus pokles predaja osobných automobilov v Európskej únii (EÚ) o 55 % a v apríli o takmer 80 %. To oslabuje automobilový priemysel v Poľsku.

Podľa denníka Volkswagen Poznaň, najväčší výrobca automobilov v krajine, pripravuje prepúšťanie v reakcii na pokles objednávok a s tým spojené vyhliadky na zníženie výroby. Očakáva sa, že o zamestnanie príde takmer 450 ľudí, najmä pracovníkov na dobu určitú.

Denník ďalej uviedol, že prepúšťanie môžu očakávať aj subdodávatelia, pretože dopyt po ich komponentoch bude nižší. Volkswagen Poznaň je zatiaľ jediným výrobcom osobných automobilov a dodávok v Poľsku, ktorý obnovil produkciu po odstávke v marci v súvislosti s pandémiou.

Rzeczpospolita dodala, že ostatné automobilky v Poľsku sú zatiaľ zatvorené. V poľskom závode Fiat Chrysler Automobiles (FCA) v Tychy sa odstávka predĺžila do 24. mája.

Výroba sa zastavila aj v závode Opel v Gliwiciach, ktorý je pripravený spustiť linky, ale jeho francúzsky majiteľ PSA sa zatiaľ nerozhodol, kedy ho otvorí. Odstávka tak môže trvať až do júna.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia