Zamestnanci najväčšieho slovenského zamestnávateľa Volkswagen Slovakia si menia pravdepodobne naposledy pracovné zmeny pred dočasným uzatvorením výroby.
TASR
TASR

Novinky Volkswagen vyrába na dve zmeny, autá už produkujú aj ostatné automobilky

Foto: Michal Smrčok

19.5. 13:00 Najdlhšie, od 24. apríla, už automobily vyrába Kia Motors Slovakia.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia od pondelka rozšíril výrobu na dve pracovné zmeny a využíva už všetky linky. Produkciu takmer po dvojmesačnej prestávke od pondelka obnovil aj Jaguar Land Rover Nitra a od minulého týždňa je zatiaľ v jednozmennej prevádzke aj trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia. Najdlhšie, od 24. apríla, už automobily vyrába Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom.

"Môžem potvrdiť, že od pondelka Volkswagen Slovakia spustil výrobu na dve pracovné zmeny," povedala hovorkyňa Volkswagenu Slovakia Lucia Kovarovič Makayová. Hoci na niektorých linkách sa bude pracovať aj v noci, ide podľa hovorkyne stále o dvojzmennú prevádzku. Dôvodom rozloženia pracovných zmien aj na noc je podľa hovorkyne okrem iného snaha, aby sa v rovnakom čase v závode stretávalo čo najmenej ľudí.

V dvojzmennej prevádzke autá vyrábajú od 24. apríla aj v Tepličke nad Váhom. "Zatiaľ je tento režim naplánovaný do konca júna," spresnil hovorca Kia Motors Slovakia Ján Žgravčák. Zamestnanci tak zostávajú každý tretí týždeň doma, a v tomto čase poberajú náhradu mzdy pri prekážke v práci. Podľa hovorcu záleží ďalší vývoj produkcie na počte objednávok. "Zatiaľ ich stačíme pokryť dvojzmennou prevádzkou," dodal.

Automobilka Jaguar Land Rover prerušila výrobu 20. marca. Od pondelka firma obnovila vo svojom nitrianskom závode prevádzku všetkých technológií. Pokračovať bude výroba vozidiel Land Rover Defender a Land Rover Discovery, potvrdila manažérka pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Závod bude fungovať v jednozmennej prevádzke a nábeh výroby má byť postupný.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia