Novinky VW zvažuje dve krajiny pre fabriku Škody

Foto: Škoda

6.11. 2018 9:00 Česká Škoda má problémy pokryť vysoký dopyt, preto zvažuje výstavbu novej fabriky. Tá však nebude v Česku, ale vznikne v zahraničí. Materský koncern Volkswagen sa rozhoduje medzi dvomi krajinami.

Koncern Volkswagen plánuje pre svoju značku Škoda výstavbu nového závodu. Ten však nemá stáť v Česku, ale v Bulharsku alebo Turecku, uviedol nemecký Handelsblatt. Podľa zdrojov z Volkswagenu by dozorná rada koncernu mohla o výstavbe závodu rozhodnúť už na budúci týždeň.

Ako potenciálne lokality pre nový závod sa spomínajú predovšetkým Bulharsko alebo Turecko. V Česku nový závod určite stáť nebude, keďže je tam nedostatok pracovnej sily. Hovorca Škody sa k plánom odmietol vyjadriť, uviedol Handelsblatt v pondelok večer.

Keďže už teraz sú kapacity v Česku nedostatočné, Škoda vyrába časť svojich áut v iných závodoch koncernu Volkswagen. Škoda v roku 2014 produkovala milión vozidiel ročne, aktuálne je to už 1,23 milióna. Podľa plánov českej dcéry Volkswagenu by sa tieto čísla mali v najbližších rokoch ešte výrazne zvýšiť.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia