Ložná plocha pick-upu by mala vynikať variabilitou

Novinky VW chystá nový pick-up: Škoda taký už raz mala

Foto: Volkswagen

3.11. 2018 10:30 Volkswagen ohlásil príchod ďalšieho pick-upu. Táto kompaktná novinka sa v hierarchii zaradí pod Amarok. Prvé informácie naznačujú, že podobný koncept už kedysi využívala Škoda. Vtedy však príliš úspešný nebol.

V São Paulo už o niekoľko dní otvorí svoje brány tradičná autoshow. Na juhoamerických trhoch je Volkswagen veľmi aktívny a dokazuje to aj najnovším avízom konceptu, ktorý uvedie práve v Brazílii. Nemecký gigant zatiaľ zverejnil len prvú skicu a niekoľko základných informácií.

Ložná plocha pick-upu by mala vynikať variabilitou
Ložná plocha pick-upu by mala vynikať variabilitou
Zdroj: Volkswagen

Čo sa hierarchie týka, novinka by sa mala zaradiť pod Volkswagen Amarok, bude totiž výrazne menšia. Kompaktný hybrid medzi SUV a pick-upom bude stáť na známej MQB platforme a má byť zameraný predovšetkým na jazdu v meste. O pohon všetkých kolies však pick-up ochudobnený nebude.

Volkswagen pred časom naznačoval, že do výroby by sa mohol dostať aj veľký pick-up Tanoak. O jeho osude však zatiaľ definitívne rozhodnuté nie je. Malý pick-up však má budúcnosť jasnú - jeho produkcia odštartuje v roku 2020. Zatiaľ nie je jasné, či sa novinka dostane aj ku nám, jej domácim trhom totiž bude práve Brazília. Vylúčené však zatiaľ nič nie je.

O podobne štýlový pick-up by u nás mohol byť záujem. Skica naznačuje prítomnosť ostrých hrán, prepojených koncových svetiel, dvojfarebného laku karosérie či muskulatúrnych blatníkov. Korba bude menšia než pri Amaroku, bude sa však dať variabilne zväčšovať vďaka posuvnej stene kabíny. S podobným riešením pred rokmi prišla Škoda Felicia Fun, ktorá dnes už začína naberať na hodnote. Na feldu sa nám koncept podobá aj svojou orientáciou na spevnené cesty. Čas ukáže, či bude brázdiť aj tie naše.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia