ikona

Novinky Volkswagen načrtol Golf ôsmej generácie

Foto: Volkswagen

10.12. 2018 14:58 Počas budúceho roka odhalí nemecký gigant tri veľmi dôležité autá, premiéra čaká omladený Passat i prvého člena rodiny I.D. s elektrickým pohonom.

Najpredávanejším automobilom značky Volkswagen bol dlhé dekády legendárny Chrobák, momentálne už nosí tento titul Golf. Zároveň zvykne byť často považovaný za špičku nižšej strednej triedy. Jeho súčasná verzia však má vyše šesť rokov, čo začína byť cítiť. Nástupca je preto na spadnutie. Jeho debut príde v budúcom roku a Wolfsburg teraz kompakt ôsmej generácie načrtol.

Wolfsburg poodhalil svoje plány na nasledujúci rok
Wolfsburg poodhalil svoje plány na nasledujúci rok
Zdroj: Volkswagen

Na každoročnom firemnom podujatí Brand Annual Session nemecký gigant zosumarizoval končiacu sa sezónu a svoju aktuálnu situáciu, no zároveň hovoril veľa o ďalších plánoch. Prezradil napríklad prípravu elektrických verzií sedanov Bora a Lavida pre čínsky trh. Obe uvedie začiatkom roka, pričom do najľudnatejšej krajiny sveta prinesie aj e-Golf a aktuálne Polo.

Európa môže v najbližších mesiacoch očakávať omladený Passat, ktorý poputuje aj do Brazílie. Jeho premiéra sa môže odohrať na ženevskom autosalóne. V podobnom čase uvedie VW aj ďalšie vyhotovenie populárneho vozidla, jeho cieľom budú Spojené štáty americké. Niekedy v polovici roka má prísť už skôr potvrdený T-Roc Cabrio a následne nástupca typu Golf.

VW Golf si ponechá svoju charakteristickú siluetu
VW Golf si ponechá svoju charakteristickú siluetu
Zdroj: Volkswagen

Dôležitý kompakt avizuje Volkswagen prostredníctvom skice obsahujúcej jeho základné rysy. Okrem klesajúcej strechy a typického zahnutého C-stĺpika je na nej výrazná centrálna línia a naznačené sú tiež svetlomety. Tie evidentne nebudú mať jednoduchý tvar. Daný detail našepkáva, že údajné fotky čiastočne maskovaného auta zverejnené v októbri čínskou stránkou neboli autentické. Náčrt však dobre korešponduje s neoficiálnymi vizualizáciami publikovanými o mesiac skôr.

Na finálnu podobu dizajnu ôsmeho Golfa si ešte musíme počkať, istotou je použitie platformy MQB a množstvo moderných technológií. Dostanú sa aj pod kapotu, kde sa očakáva nasadenie evolúcie populárneho naftového motora 2.0 TDI s mikrohybridnou asistenciou. Údajne bude dosahovať maximálny výkon 100 kW (136 k) až 150 kW (204 k).

Poslednou dôležitou novinkou zahrnutou v budúcoročných plánoch značky VW je elektrický hatchback. Bude prvým členom rodiny I.D. načrtnutej viacerými konceptmi a niesť by mohol prívlastok Neo. Vzhľadom na jeho európske zameranie očakávame debut na pôde frankfurtského autosalóna.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia