Škoda Kodiak

Novinky Vieme prví: Názov SUV značky Škoda odhalený

Foto: AUTO BILD

18.12. 2015 14:06 V prípade novinky českej značky sa väčšinou spomínalo označenie Snowman, toto meno sa však nakoniec ukázalo ako nesprávne.

Už dlhší čas sa v kuloároch hovorí o druhom SUV mladoboleslavskej automobilky, ktoré sa postaví o priečku vyššie než aktuálny typ Yeti. Okolo chystanej českej novinky sa počas ostatných mesiacov vyrojilo množstvo špekulácií. Väčšinou sa v jej prípade spomínalo označenie Snowman, ktoré sa však nakoniec ukázalo ako nesprávne. Vozidlo má totiž dostať názov Kodiak.

Prekvapujúce odhalenie priniesol partnerský portál autobild.de a meno Škoda Kodiak označuje za oficiálne, pravdepodobne preto pochádza z dobre informovaného zdroja blízkeho firme. Mladá Boleslav teda svoje nové SUV pomenuje podľa obrovského druhu medveďa žijúceho na Aljaške.

Škoda Kodiak by sa mala svetu predstaviť na parížskom autosalóne
Škoda Kodiak by sa mala svetu predstaviť na parížskom autosalóne
Zdroj: AUTO BILD

Česká značka postaví pripravované vozidlo na báze druhej generácie typu Volkswagen Tiguan, dá mu však kompletne odlišnú karosériu. Konštrukčne pôjde o blízkych koncernových súrodencov využívajúcich modulárnu platformu MQB. Na technickom fronte preto možno čakať veľa styčných bodov. Hovorí sa o piatich úvodných motorizáciách, z čoho budú tri benzínové. Vo vybavení veľkej štvorkolky sa má objaviť množstvo výdobytkov modernej techniky.

Škoda Kodiak by sa mala svetu predstaviť na budúcoročnom parížskom autosalóne. V súčasnosti nie je jasné, či príde na svet rovno ako sériový model, alebo ju uvidíme ešte o niečo skôr vo forme konceptu. Ten by mohol byť už v Ženeve. Predaj sa má začať na sklonku roka 2016. Podľa nemeckých médií by v tamojších obchodoch malo nové SUV štartovať na sume asi 24-tisíc eur.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia