Levie zuby: Čelná časť zvýraznená diódovými svetlami spôsobí, že nový Peugeot 208 nikto neprehliadne.

Novinky Trnavský rodák Peugeot 208 ide do predaja: Koľko bude atraktívne levíča stáť na Slovensku?

Foto: Peugeot

17.10. 10:40 Druhá generácia dvestoosmičky prichádza s uvádzacím bonusom. Na výber bude so štyrmi motormi i úrovňami vybavenia, nechýba početný zoznam príplatkových opcií.

Tohtoročný ženevský autosalóne je síce takmer zabudnutou udalosťou, no viaceré autá prezentované na jeho pôde ešte stále nedorazili na trh. Doteraz to okrem iných platilo aj pre nový Peugeot 208. Jedna z najväčších hviezd výstavy debutovala ešte koncom februára a krátko na to sa začala vyrábať vo fabrike koncernu PSA pri Trnave.

Už pri samotnom debute padali otázky týkajúce sa ceny novinky, na odpovede sme však museli čakať netradične dlho. Vozidlo sa prioritne vybralo na významnejšie trhy. Z nich hlásila automobilka nedávno prekvapujúci záujem o elektrickú verziu, teraz ide druhá generácia dvestoosmičky konečne do predaja aj u nás. Koľko bude atraktívne levíča stáť na Slovensku?

Štýlový hatchback segmentu B sa u nás začína predávať za 11-tisíc eur.
Štýlový hatchback segmentu B sa u nás začína predávať za 11-tisíc eur.
Zdroj: Peugeot

Podľa oficiálneho cenníka zverejneného v týchto dňoch je štandardná základná cena hatchbacku 12 300 eur. Tak ako mnohé iné značky však Peugeot hovorí o uvádzacom bonuse, ktorý štartovaciu priečku stláča pod 11-tisíc. Z tejto úrovne sa ale možno odraziť aj omnoho vyššie. V našich končinách sú na výber štyri motory a rovnaký počet úrovní vybavenia, všetky detaily nájdete na nasledujúcich stránkach. Vrátane prehľadného cenníka.

Diskusia  ()

Video

Diskusia