Tesla Model S P100D

Novinky Tesla stanovila svetový rekord v zrýchlení

Foto: Tesla Motors

13.2. 2017 12:53 Kalifornský elektromobil v meraniach porazil aj Ferrari, McLaren či Porsche. Na 60 míľ za hodinu dokázal akcelerovať za 2,28 sekundy.

Je všeobecne známe, že Tesla Model S patrí k rýchlostnej elite. Najmä vo svojej špičkovom variante P100D dosahuje vskutku extrémnu akceleráciu. Dôkazom o dynamických schopnostiach tohto elektrického vozidla je nedávny experiment americkej publikácie Motor Trend, ktorá ho postavila na šprintérsku trať. Tesla tam v zrýchlení excelovala.

Tesla Model S P100D sa na 48 km/h dostane za 0,87 sekundy
Tesla Model S P100D sa na 48 km/h dostane za 0,87 sekundy
Zdroj: Tesla Motors

Najnovšia verzia auta v móde Ludicrous dokázala pri skúškach akcelerovať z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h) len za 2,28 sekundy a stanovila tak nový svetový rekord medzi sériovkami. V meraniach tak kalifornský elektromobil porazil aj Ferrari, McLaren či Porsche. Samozrejme, reč je o vlajkových lodiach týchto značiek. Tie sú pritom o stovky kilogramov ľahšie než je luxusný liftback s obrovským akumulátorom.

Tesla Model S ťaží z okamžitého krútiaceho momentu i výborne nastaveného systému kontrolovaného rozjazdu, čo je evidentné z čísel. Nadvláda elektromobilu totiž netrvá dlho. Kým na 30 míľ za hodinu (48 km/h) sa dostane za 0,87 sekundy a o päť stotín prekonáva enormne rýchle Porsche 911 Turbo S, postupne začína svoj náskok strácať. LaFerrari ho predbehne chvíľu po prekonaní stovky. To však nič nemení na rekorde a neovplyvňuje to ani prvenstvo v preťažení, ktoré presahuje 1,4 g.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia