Tesla Semi

Novinky Tesla Semi: Premiéra na budúci týždeň

Foto: Tesla

8.11. 2017 10:01 Kalifornský producent rozposlal pozvánky na uvedenie kamióna, ktorý naznačuje jeho tvar i diódové osvetlenie.

Svoje ambiciózne plány týkajúce sa nábehu sériovej výroby elektromobilu Model 3 zatiaľ firma Tesla Motors nerealizuje, reálny objem za nimi výrazne zaostáva. Napriek tomu chystá automobilka odhalenie ďalšieho produktu. Pôjde o prvý pokus v úžitkovom segmente, ťahač známy zatiaľ pod jednoduchým označením Semi. Kompletne ho spoznáme už o niekoľko dní.

Tesla odhalí prvé úžitkové vozidlo 16. novembra vo svojom dizajnovom centre
Tesla odhalí prvé úžitkové vozidlo 16. novembra vo svojom dizajnovom centre
Zdroj: Tesla

Americký producent nedávno rozposlal pozvánky na uvedenie kamióna, na ktorom dominuje dátum 16. november doplnený adresou dizajnového centra spoločnosti v Hawthorne. Premiéra vozidla sa teda odohrá už na budúci týždeň. Podklad naznačuje tvar kalifornského debutanta i diódové osvetlenie, no tieto detaily sme mohli vidieť už na pilotnom obrázku zverejnenom koncom mája.

Zatiaľ najlepší pohľad na tvary ťahača Tesla ponúkol neoficiálny záber, ktorý sa podarilo odfotiť spoza plota na letisku využívanom automobilkou pri testovacích procedúrach. Fotka ukázala pomerne futuristické tvary. Technická stránka zostáva naďalej zahalená tajomstvom, istotou je akurát rýdzo elektrický pohon. Zákulisné zdroje spomínajú akčný rádius 200 až 300 míľ (321 až 482 km).

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia