ikona

Novinky Suzuki Jimny: Stane sa z neho pick-up?

Foto: Suzuki

31.12. 2018 11:24 Na tokijskom výstavisku ukáže japonský výrobca dve štúdie drobca. Jedna sa vyznačuje najmä otvorenou ložnou plochou, druhá drsným bodykitom.

Z mnohých terénnych automobilov sa počas ostatných rokov stali zástupcovia kategórie SUV. Klasickému receptu zostala verná len hŕstka modelov, medzi inými aj Suzuki Jimny. Napriek kompaktným rozmerom je toto vozidlo pravoverný off-road. Nedávno dostalo ďalšiu generáciu v tradičnom trojdverovom formáte, ku ktorému môže ešte jeden pribudnúť. Stane sa z neho pick-up?

Z trojdverového off-roadu vytvorila automobilka štúdiu pick-upu
Z trojdverového off-roadu vytvorila automobilka štúdiu pick-upu
Zdroj: Suzuki

Na budúcoročnom autosalóne v Tokiu predvedie japonský výrobca dva koncepty vytvorené na základe drobca. Zaujímavý je najmä variant Sierra Pickup Style, ktorý má v zadnej časti otvorenú ložnú plochu. Okrem toho disponuje aj drevenými obkladmi v bočnej časti. Má tiež upravené nárazníky, masku chladiča či nadstavbu za dvojmiestnou kabínou, jej súčasťou sú LED svetlá. Technická stránka krútiaca sa okolo štvorvalca s objemom 1,5 litra zostala nedotknutá.

Momentálne je vozidlo len štúdiou. No nepochybujeme, že v prípade sériovej produkcie by sa mohlo na mnohých trhoch uchytiť. Teoretickú šancu na realizáciu má aj vyhotovenie Survive, ktoré prináša odolnú náturu. Súčasťou balíka je viacero ochranných prvkov, špecifický bodykit zlepšujúci nájazdové uhly, obutie do náročných podmienok či strešná nadstavba. Tento koncept vychádza z úzkej verzie typu Jimny určenej najmä pre Japonsko a poháňanej 0,66-litrovým srdcom.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia