ikona

Zaujímavosti Suzuki Jimny ako Géčko či Land Rover Defender

Foto: DAMD Inc.

20.11. 2018 16:20 Už od uvedenia Suzuki Jimny sa ozývajú viaceré hlasy, ktoré ho prirovnávajú ku Mercedesu-Benz triedy G. Štylistickú podobnosť plánuje využiť firma DAMD Inc., ktorá pre malý off-road chystá parádny optický paket.

Už od tohtoročnej svetovej premiéry Suzuki Jimny ho viacerí motoristickí fanúšikovia prirovnávajú ku legende segmentu off-roadov, Mercedesu-Benz triedy G. Od Géčka si malý teréniak požičal viacero štylistických prvkov a tento fakt neušiel ani americkej firme DAMD.

Suzuki Jimny ako Géčko či Land Rover Defender
Zdroj: DAMD Inc.
Jimny sa vďaka optickému paketu môže zmeniť na offroadové legendy, Mercedes-Benz triedy G alebo Land Rover Defender
Jimny sa vďaka optickému paketu môže zmeniť na offroadové legendy, Mercedes-Benz triedy G alebo Land Rover Defender
Zdroj: DAMD Inc.

Podnikavá spoločnosť sa pre Jimnyho rozhodla prichystať optický paket, vďaka ktorému ho vizuálne premeníte buď na model G63 s podpisom AMG, ale napríklad aj na britskú off-roadovú ikonu, Land Rover Defender. O cenovke sa zatiaľ nehovorí, už teraz je však jasné, že výroba doplnkov sa naplno rozbehne v roku 2019.

Transformácia na ostré Géčko sa skladá z kompletne prepracovanej prednej časti, čo zahŕňa reflektory, čelnú masku a nárazník. Chýbať tu nemôžu ani výrazne rozšírené nárazníky, prepracovaný zadný nárazník a odlišné kolesá. Vidlicový osemvalec by ste tu ale hľadali márne.

Premena na Defender taktiež zahŕňa odlišné nárazníky, charakteristické predné svetlomety či novú mriežku chladiča. V porovnaní s “Little G” však “Little D” dostalo i neprehliadnuteľné zásterky kolies. O prípadných zásahoch v interiéri zatiaľ správy nie sú. Čo myslíte, podarila sa DAMD Inc. táto premena? Podľa nás sa celkom trafili, najmä malý Defender má svoje drsné off-roadové čaro.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia