Subaru XV e-Boxer

Novinky Subaru XV dostalo hybridný variant

Foto: Subaru

18.9. 2018 11:15 K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Druhú generáciu typu XV uviedlo Subaru v našich končinách výhradne s 1,6-litrovým atmosférickým štvorvalcom spaľujúcim benzín, na viacerých ďalších trhoch disponuje aj objemnejším dvojlitrom rovnakej koncepcie. Nafta zostala mimo hry. Pre ekologicky zmýšľajúcu klientelu teraz prichádza nová voľba, vozidlo dostalo hybridný variant.

Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW
Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW
Zdroj: Subaru

K čisto benzínovej dvojici motorov pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer, ktoré využíva dvojlitrové srdce. V tomto prípade je naladené na parametre 107 kW (145 k) a 188 Nm. Spriahnuté je s bezstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, pričom medzikusom je malý elektromotor dosahujúci maximálny výkon 10 kW (13,6 k) a krútiaci moment 65 Nm. Priniesť by mal hladšie zrýchlenie a najmä nižšiu spotrebu. Výrobca spomína údaj 5,2 l/100 km, ktorý vychádza z cyklu JC08.

Subaru zatiaľ hybridný model uvádza na japonskom trhu. Momentálne sa už dá objednať, pričom dostupný je výhradne s najvyššou úrovňou vybavenia Advance. No variant e-Boxer pravdepodobne nezostane výhradne domácou záležitosťou. Dobre informované zdroje spomínajú dostupnosť aj v Európe a Austrálii, realitou bude údajne počas budúceho roka.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia