ikona

Novinky Rolls-Royce Cullinan prišiel na Slovensko

Foto: Marek Pokrývka

26.2. 17:00 Na našom území sa odohralo prvé oficiálne uvedenie vozidla z Goodwoodu, dozvedeli sme sa aj základnú cenu SUV.

Bujnejúci segment športovo-úžitkových vozidiel dostal počas minulého roka svojho nového kráľa, Rolls-Royce oficiálne uviedol typ Cullinan. Nám sa s ním podarilo ešte vlani absolvovať prvú jazdu. Dnes sme sa so superluxusným Angličanom stretli opäť, no tentokrát na domácej pôde. Oficiálne totiž prišiel na Slovensko. Stal sa tak vôbec prvým autom tejto značky, ktorý bol u nás takto uvedený.

Prví slovenskí klienti dostanú Cullinan v najbližších dňoch
Prví slovenskí klienti dostanú Cullinan v najbližších dňoch
Zdroj: Marek Pokrývka

Britský klenot sa tuzemskej novinárskej obci a klientele značky predstavil v takmer rovnakom vyhotovení, aké sme si vlani vyskúšali. Tmavosivý lak dopĺňala decentná tyrkysová linka. Výrazná farba si našla cestu aj do interiéru, ktorému však vládla bledá a čierna koža doplnená drevom. Vzadu boli v tomto prípade dve individuálne kreslá. Na predstavenom aute sme si mohli po prvýkrát skúsiť opciu Viewing Suite, teda sklápateľné sedadlá ukryté v podlahe batožinového priestoru.

Samozrejme, odhalené vozidlo malo ďaleko od štandardného vybavenia. No používať takéto slová pri značke Rolls-Royce je vo všeobecnosti trochu smiešne, keďže valná väčšina automobilov nesúcich na prednej kapote sošku Spirit of Ecstasy vzniká na základe vysoko individuálnych objednávok. Tie vedia zásadne ovplyvniť nemalú kúpnu cenu.

Základná čiastka požadovaná za Cullinan na európskych trhoch je 279-tisíc eur bez dane, po jej započítaní teda ide o takmer 335-tisíc. S náložou opcií a zvláštnych želaní môže výsledná suma pokojne prekročiť štyri stovky. Záujemcovia o SUV z Goodwoodu sa môžu obrátiť na pražskú pobočku Rolls-Royce, ktorá uvedenie novinky zorganizovala. Niektorí tak už urobili. České zastúpenie firmy prezradilo, že už v najbližších dňoch sa majú prvé exempláre auta dostať k slovenským zákazníkom.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia