ikona

Zaujímavosti Rolls-Royce Phantom v oblečení od Mansory

Foto: Mansory

2.11. 2018 16:33 Nemecký úpravca dal vlajkovej lodi značky prepracovaný bodykit, vlastné kolesá a prečalúnený interiér. Nezabudol ani na dvanásťvalcový motor.

Máloktorý tuner sa odváži dotknúť produktov Rolls-Royce. Medzi výnimky možno zaradiť Mansory, portfólio tejto nemeckej spoločnosti obsahuje všetky vozidlá z Goodwoodu. Nechýba ani Phantom ôsmej generácie. Svoju verziu honosnej anglickej limuzíny ukázal špecialista v týchto dňoch, pričom na svoje pomery bol relatívne umiernený.

Phantomu chcel dať známy úpravca športovejší dizajn
Phantomu chcel dať známy úpravca športovejší dizajn
Zdroj: Mansory

Vlajková loď britskej značky dostala nový predný nárazník, ktorý obsahuje viacero otvorov a prídavné diódové moduly dopĺňajúce hlavné svetlomety. Jeho súčasťou je tiež pokračovanie grilu obsahujúce radar. Celkom dole sa nachádza spojler zo špeciálne skladaných uhlíkových vlákien, na ktorý nadväzujú nadstavce prahov vyrobené rovnakou technikou.

Zo zaujímavého materiálu pozostáva aj jemná lišta na veku batožinového priestoru, vzadu sa okrem toho objavila upravená spodná časť nárazníka obsahujúca výfukové koncovky vlastnej výroby. Ďalšou novinkou je odvetrávanie predných blatníkov. V nich sa krútia mohutné kolesá, ide o ráfiky s priemerom 24 palcov. Limuzína je popritom mierne znížená.

O niečo výstrednejšie pôsobí aj interiér britskej limuzíny
O niečo výstrednejšie pôsobí aj interiér britskej limuzíny
Zdroj: Mansory

Phantom vyzerá v oblečení od Mansory extravagantnejšie než v sériovej forme, tunerovi známemu výstrednými dielami sa však jeho eleganciu nepodarilo úplne zničiť. Rovnako je to v interiéri. Kabína prešla prečalúnením vzorovanou kožou, ktorá tvorí aj koberčeky. Svoje miesto si tu našlo aj exotické drevo. Na fotkách môžeme vidieť aj kovové pedále, ktoré sa sem ktovieako nehodia.

Úpravca neobišiel ani priestor pod kapotou, ktorý vypĺňa 6,75-litrový dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec. Štandardne dosahuje výkon 420 kW (571 k) a krútiaci moment 900 Nm. Po zásahoch nemeckého špecialistu stúpli hodnoty na 449 kW (610 k) a 950 Nm, pričom pravdepodobne šlo len o softvérovú záležitosť. Cenu kompletného balíka nepoznáme.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia