ikona

Novinky BMW X5: Pohľad do blízkej budúcnosti

Foto: AUTO BILD

29.5. 2018 17:00 Ešte v roku 2018 prinesie BMW nový model X5 – aj vo verzii Plug-in hybrid. Športová verzia M by mohla mať až 600 koní! AUTO BILD prináša všetky informácie.

BMW X5 dostane už po piatich rokoch svojho nástupcu. Po modeli F15, tak znie interné označenie modelu X5, bude ešte tento rok nasledovať model G05. SUV vyššej triedy stojí na novej platforme CLAR, čo je skratka pre Cluster Architecture. Tá by mala ušetriť hmotnosť vďaka ľahkým materiálom. CLAR je veľmi tuhá a zároveň flexibilná platforma.

Zvonku sa X5 zmení najmä v detailoch. Najviac markantné sú extra veľké dvojité ľadvinky. V rámci pohonu zostane zachovaný známy mix benzínových a naftových motorov, s počtom 4, 6 a 8 valcov. Základné verzie budú mať aj v budúcnosti hnanú len zadnú nápravu, väčšina agregátov však bude spojená s pohonom všetkých štyroch kolies.

V ponuke bude opäť aj extra športová verzia M, ktorej výkon by mal stúpnuť na viac než 441 kW (600 k). Verzia Plug-in hybrid zvládne podľa predpokladov až 100 kilometrov v čisto elektrickom režime jazdy. Ceny by mali zostať na úrovni predchodcu. Základný model zo zadným pohonom označovaný ako sDrive 25d by tak mohol stáť aj menej než 60 000 eur.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD, Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia