ikona

Novinky Prvé info o novej Dacii Lodgy: Bude z nej SUV?

Foto: AUTO BILD

28.4. 2018 10:00 Populárny minivan by už o dva roky mohol dostať vynoveného nástupcu. Podľa prvých informácií sa zdá, že prejde radikálnou zmenou. Stane sa z neho SUV?

Dacia Lodgy si za roky pôsobenia na trhu získala svoju fanúšikovskú i klientskú základňu. My sme ju testovaniu podrobili minulý rok a musíme povedať, že nás príjemne prekvapila. Dnešné trendy sú však neúprosné. Minivany majú na krku nôž, ktorý ich pretvára na SUV. Stane sa to isté aj s rodinným Lodgy?

Zdá sa, že Dacia bude nasledovať moderné trendy. Dodne bolo Lodgy priestranným vanom, o dva roky sa však z neho stane veľké SUV s dĺžkou 4 600 mm a možnosťou sedemmiestneho usporiadania kabíny. Bude síce mať väčšiu svetlú výšku, no off-roadovými ambíciami sršať nebude. Pohon 4x4 totfiž zatiaľ na stole nie je.

Negatívnou zmenou bude zmenšený batožinový priestor. Takmer kubické Lodgy aktuálne pojme až 2 600 litrov nákladu, pri veľkom SUV však táto hodnota klesne na 1 500 litrov. Pohonné jednotky tu neprekvapia, dva zážihové agregáty budú ladené na 84 kW (115 k) a 92 kW (125 k). Vznetová jedna-päťka zasa ponúkne 66 kW (90 k) a 81 kW (110 k).

Obavy o zvýšenú cenu tu vraj nebudú potrebné. Lodgy by v novej generácii malo začínať približne na úrovni 13 500 eur. Už od tejto sumy bude vďaka prísnejším bezpečnostným kritériám vybavené podstatne lepšie než to súčasné. Čo myslíte, mohla by takto štylizovaná rodinná Dacia prekonať aj úspech Dustera?

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia