Nissan Juke.
TASR
TASR

Novinky Nissan údajne zvažuje predaj dvoch svojich európskych závodov

Foto: Nissan

25.10. 8:00 Automobilka sa pravdepodobne zbaví svojej značky Datsun, zruší niektoré nerentabilné výrobky a uzavrie viacero montážnych liniek po celom svete v snahe posilniť svoje zisky tým, že zredukuje svoju veľkosť.

Japonská automobilka Nissan Motor údajne zvažuje predaj dvoch svojich európskych závodov, pretože čelí klesajúcemu odbytu v regióne, ako aj zmenám v automobilovom sektore, ktorý sa presúva k elektrickým vozidlám. Informovala o tom agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou, ktoré nechceli byť menované.

Podľa nich automobilka oslovuje potenciálnych kupcov závodov v Británii a Španielsku. Nissan na otázky novinárov, aby sa vyjadril k článku, zatiaľ neodpovedal.

Automobilka sa pravdepodobne zbaví svojej značky Datsun, zruší niektoré nerentabilné výrobky a uzavrie viacero montážnych liniek po celom svete v snahe posilniť svoje zisky tým, že zredukuje svoju veľkosť. Uviedli to dva zdroje zo spoločnosti.

Podľa jedného nich Nissan skúma vo všetkých svojich závodoch, s výnimkou čínskych, možné zníženie výrobnej kapacity. Dodal však, že automobilka, okrem už spomínaného predaja dvoch tovární, neplánuje zatváranie celých závodov alebo úplný odchod z niektorého zo svojich trhov.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia